REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dywizjon 303, Ethan Hunt oraz Kubuś Puchatek - tych sierpniowych premier nie można przegapić

Druga połowa lata będzie wyjątkowo gorąca. I nie jest to tylko prognoza dotycząca temperatury powietrza. W kinach czeka nas cała masa emocji, gdyż do akcji wkracza ponownie Denzel Washington, Ant-Man, powraca także Ethan Hunt oraz... Kubuś Puchatek i jego wesoła zgraja. A dla amatorów widowisk historycznych czekają aż dwa filmy o Dywizjonie 303.

30.07.2018
17:32
dywizjon 303
REKLAMA
REKLAMA

Ant-Man i Osa od 3 sierpnia w kinach

Najfajniejszy rozrywkowy film lata? Wiele na to wskazuje, bo redakcyjny kolega Piotrek nowego "Ant-Mana" już widział i poleca. Chociaż  Ant-Man był obok Thora najsłabszym ogniwem MCU, to po ciężkiej i przepełnionej rozmachem "Wojnie bez granic" może to być przyjemny powiew świeżego powietrza.

Odnajdę cię od 3 sierpnia w kinach

Polskie kino rozrywkowe nadal nie jest w dobrym stanie (niech was nie zmylą świetne wyniki finansowe tworów Patryka Vegi). "Odnajdę cię" zapewne oblicza mainstreamowego filmu polskiego nie zmieni, ale daje nadzieję na solidny thriller sensacyjny. Córka policjantki Leny zostaje porwana. By ją uratować, główna bohaterka staje do śmiertelnie niebezpiecznej gry z porywaczem. Co będzie w stanie zrobić, by ocalić życie swego dziecka?

Mission: Impossible – Fallout od 10 sierpnia w kinach

Apetyty na szóstą odsłonę przygód Ethana Hunta już chyba nie mogą być większe. Jeśli wierzyć zapowiedziom, czeka nas cała masa zapierających dech w piersi sekwencji akcji oraz popisów kaskaderskich, jakich dotąd nie widziało kino. A jeśli jeszcze fabuła okaże się dobra, to szykuje się widowisko idealne.

Człowiek, który zabił Don Kichota od 10 sierpnia w kinach

Adam Driver wciela się w reżysera reklam, który trafia na plan filmowy w Hiszpanii, a na miejscu udaje się do wioski, gdzie żyje człowiek podający się za Don Kichota. Ten zaś bierze go za swojego giermka, Sanczo Pansę. Jeśli znacie niezwykłą wyobraźnię Terry'ego Gilliama to zapewne wiecie, że czeka nas feeria wspaniałych obrazów i ekstrawaganckiej scenografii oraz kostiumów.

"Człowiek, który zabił Don Kichota" powstaje od ponad dwóch dekad, ale jeszcze do niedawna mało kto wierzył, że w ogóle ujrzy on światło dzienne. Jego premiera będzie z pewnością jednym z ważniejszych wydarzeń w kinie autorskim ostatnich lat.

Krzysiu, gdzie jesteś? od 17 sierpnia w kinach

Już trzy razy próbowałem obejrzeć do końca zwiastun do filmu "Krzysiu, gdzie jesteś?", ale za każdym razem odpadałem w połowie, gdyż moje oczy zachodziły łzami. Nie poradzę, że całe moje dzieciństwo przelatuje mi przed oczami, a w dodatku okazało się, że nadal darzę Tygryska, Prosiaczka, Kłapouchego i Kubusia całą masą emocji.

303: Bitwa o Anglię od 17 sierpnia w kinach

W sierpniu czeka nas zmasowany atak filmów o Dywizjonie 303. Konkretniej rzecz ujmując, zobaczymy aż dwa obrazy o tej tematyce w odstępie raptem dwóch tygodni. Co ciekawe, w obu przypadkach mamy do czynienia z międzynarodowymi produkcjami.

"303: Bitwa o Anglię" powstaje we współpracy z Wielką Brytanią. W rolach głównych zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego i znanego z "Gry o Tron" Iwana Rheona. Fakt, że w obu przypadkach filmy reżyserują względnie nieznani reżyserzy z niewielkim dorobkiem, nie napawa pozytywnymi emocjami, ale poczekajmy na końcowy efekt.

Bodyguard zawodowiec - 25 sierpnia w CANAL+

Na dobrą sprawę "Bodyguard zawodowiec" nie ma zbyt wiele ciekawego do zaoferowania. Tego typu fabuł na komedie sensacyjne była już cała masa. Jednak dobry scenariusz, oparty na świetnych dialogach, i kapitalne kreacje Ryana Reynoldsa i Samuela L. Jacksona podnoszą go co najmniej o poziom wyżej. To jedno z większych pozytywnych zaskoczeń ostatnich 12 miesięcy.

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - 26 sierpnia w HBO

Jeśli ktoś z was jeszcze nie obejrzał najnowszego epizodu "Gwiezdnych wojen" (są jeszcze tacy?), to teraz będzie miał okazję dokonać tego w domowym zaciszu. Ósma część sagi zaserwowała fanom dość dramatyczne zwroty akcji, które spolaryzowały widownię. I choć przyznaję, że część z nich była niezbyt fortunna, to nadal jest to zachwycające wizualnie widowisko, które po prostu dobrze się ogląda.

Bez litości 2 od 31 sierpnia w kinach

REKLAMA

Pierwszy sequel w karierze Denzela Washingtona. To zobowiązuje. "Bez litości 2" radzi sobie finansowo lepiej niż jedynka, choć to nie musi przekładać się na jakość. Washington wciela się w emerytowanego agenta, którego okoliczności po raz kolejny zmusiły do sięgnięcia po broń i inne niebezpieczne przedmioty, które ma pod ręką.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA