REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Finałowy zwiastun Cloak & Dagger zapowiada kłopoty superbohaterskiego duetu

Kinowe uniwersum Marvela powoli dochodzi do swojego finału przy okazji Avengers: Wojna bez granic. Serialowe produkcje MCU wciąż są jednak bardzo silne i stale się rozwijają. Najnowszym kawałkiem tej układanki jest serial Cloak & Dagger, którego finałowy zwiastun został dzisiaj opublikowany na serwisie YouTube.

30.04.2018
21:14
Finałowy zwiastun Cloak & Dagger zapowiada historię o przetrwaniu
REKLAMA
REKLAMA

Cloak i Dagger to superbohaterski duet, który zadebiutował na kartach komiksu o Spider-Manie w marcu 1982 roku. Ich moce zależą od wersji, zawsze mają jednak wspólny mianownik – stanowią swoje przeciwieństwa. W oryginalnej historii Cloak i Dagger zdobyli je na bazie eksperymentalnych narkotyków (ich pierwszy duży story arc dotyczył wojny z narkotykami wśród nastolatków), dotychczasowe zwiastuny pokazują jednak, że twórcom serialu zależy na bardziej transcendentalnej i mitycznej otoczce.

 class="wp-image-159114"

Podkreśla to zwłaszcza finałowy zwiastun produkcji, w którym jedna z postaci wdraża superbohaterów w ich moce:

Za każdym razem, gdy miasto spotyka katastrofa, pojawia się boska para. Waszym zadaniem jest sprzeciwić się zniszczeniu. Ale w trakcie tego procesu zginie jedno z was.

Oprócz przybliżenia fabuły nadchodzącej produkcji, w tym trailerze widać również po raz pierwszy zestaw mocy, które należą do Cloaka i Dagger. On, czyli Tyrone Johnson, grany przez Aubreya Josepha potrafi znikać i wykorzystywać moce tzw. wymiaru Darkforce, który pojawiał się także w Agentach T.A.R.C.Z.Y i Agentce Carter. Dagger (Olivia Holt) używa z kolei światła, a zwłaszcza świetlistych sztyletów, którymi może atakować przeciwników.

W obsadzie serialu pojawiają się również Andrea Roth, Gloria Reuben, Miles Mussenden, Carl Lundstedt, Emma Lahana, Jaime Zevallos i J. D. Evermore. Cloak & Dagger jest produkowane przez ABC. Showrunnerem produkcji został z kolei Joe Pokaski. Akcja serialu toczyć się będzie w Nowym Orleanie.

REKLAMA

Obserwując dotychczasowe zapowiedzi nie sposób oprzeć się wrażeniu, że produkcja ABC i Disneya ma mieć znacznie bardziej młodzieżowy charakter od dotychczasowych seriali MCU, co budzi pewne obawy co do jakości przedstawionych w niej historii. Produkcje w segmencie Young Adults nie muszą jednak automatycznie oznaczać słabszej jakości, by przypomnieć choćby Igrzyska śmierci. Jak będzie tym razem?

Cloak & Dagger zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 7 czerwca. Pierwszy sezon będzie liczyć dziesięć odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA