REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fox donosi o postępach prac nad Bohemian Rhapsody i Avatar 2. Ostatnie zapowiedzi przed fuzją?

Pracownicy 20th Century Fox nie przeżywają ostatnio najłatwiejszego czasu. Wisząca na horyzoncie fuzja z Disneyem lub Comcastem paraliżuje wiele działań i wywołuje niepewność. Wciąż trwają jednak prace nad filmami Foxa. Jednym z nich będzie Avatar 2, którego akcja ma toczyć się głównie pod wodą.

13.06.2018
9:37
Fox donosi o postępach prac nad Bohemian Rhapsody i filmem Avatar 2
REKLAMA
REKLAMA

Wieści o kontrofercie, jaką Comcast złożył w sprawie wykupu majątku 20th Century Fox, pokrzyżowały wielu osobom marzenia o połączeniu MCU i uniwersów X-Menów czy Fantastycznej Czwórki. Disney wciąż nie wypadł z gry, ale wygląda na to, że będzie musiał mocniej zaangażować się finansową licytację.

O ewentualnej fuzji zadecydują teraz akcjonariusze Foxa. Tymczasem firma wybrała się do Barcelony na konferencję CineEurope, by przedstawić swoje plany produkcyjne na następny rok i postępy prac nad realizowanymi właśnie filmami. Podczas prezentacji pojawiły się wręcz żarty z wciąż wiszącego na włosku połączenia – dwóch najważniejszych dyrektorów międzynarodowego oddziału Foxa wybrało się na panel odpowiednio w uszach Myszki Miki i koszulce z logiem Comcastu. Jak donosi portal Deadline, nie brakowało też jednak bardziej poważnych doniesień.

James Cameron nakręcił krótkie wideo, w którym przedstawił szczegóły pracy nad filmem Avatar 2.


To nie jedyny film, o którym rozmawiali pracownicy Foxa. Reżyser filmu Zniewolony. 20 Years a Slave, Steve McQueen pokazał fragment swojego nowego thrillera. W filmie Wdowy (jak sama nazwa wskazuje) głównymi bohaterkami będą przede wszystkim kobiety. Oprócz filmu McQueena mówiono także o space operze z Bradem Pittem (Ad Astra), nowym Predatorze czy kręconym właśnie filmie Jo Jo Rabbit, w którym Taika Watiti zagra Hitlera. Nie zabrakło również X-Menów. Flagowa seria Foxa pochwaliła się fragmentami Mrocznej Phoenix.

Produkcja Avatara 2, wielkiego wizualnego widowiska Jamesa Camerona, ruszyła we wrześniu zeszłego roku i miała łącznie pochłonąć miliard dolarów. Wszystko dlatego, że Cameron kręci jednocześnie aż cztery sequele Avatara. Produkcja pierwszego z nich idzie pełną parą. Niektórzy z aktorów, w tym Zoe Saldana, zakończyli już nagrywanie swoich partii. Cameron, który na nagraniu pojawił się na tle gigantycznego akwarium, pochwalił także Kate Winslet za to, że jest w stanie wytrzymać oddech pod wodą przez siedem minut. Zdradził także ogólniki dotyczące samego filmu:

Avatar 2 będzie stanowić podróż do nigdy wcześniej nie widzianych części Pandory. Jak widać za moimi plecami, woda będzie stanowić bardzo ważną część filmu. Duża jego część będzie się toczyć pod jej powierzchnią.

 class="wp-image-172393"
REKLAMA

Całość widowiska na konferencji CineEurope zamknął występ ogromnej grupy tancerzy do muzyki zespołu Queen. Pracownicy Foxa mogli zobaczyć długie fragmenty filmowej biografii Freddie'ego Mercury'ego. Bohemian Rhapsody wydaje się być gwarantowanym hitem Foxa.

Avatar 2 ma zadebiutować w kinach pod koniec 2020 roku. Znacznie wcześniej nastąpi premiera Bohemian Rhapsody. Film ma trafić do polskich kin 2 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA