REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zespół Queen jak żywy? Pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody

Na ten film z pewnością czeka każdy fan zespołu Queen. Choć do premiery Bohemian Rhapsody pozostało jeszcze kilka miesięcy, to już teraz dostaliśmy możliwość zobaczenia ekranowych muzyków. 20th Century Fox udostępniło pierwsze kadry z filmu.

27.04.2018
21:54
Bohemian Rhapsody film
REKLAMA
REKLAMA

Bohemian Rhapsody to jeden z tych filmów, który przez lata tkwił w fazie preprodukcji. O jego powstaniu mówiło się już w 2010 r. Wówczas w rolę Freddiego Mercury’ego miał wcielić się Sacha Baron Cohen, a produkcją zająć Graham King (Aviator, Infiltracja). Ponadto w projekt mieli być zaangażowani David Fincher czy Tom Hooper. Ekipa nie mogła jednak dojść do porozumienia z zespołem.

Cohen zrezygnował z roli, a jego miejsce zajął znany jako Q z nowych filmów o Jamesie Bondzie Ben Whishaw. On również nie zagrzał miejsca na długo, zniechęcony problemami ze scenariuszem. Wkrótce rolę Mercury’ego powierzono Ramiemu Malekowi (Mr. Robot), a na stanowisko reżysera zatrudniono Bryana Singera (X-Men). Filmowiec zdążył nakręcić część scen, jednak w grudniu ubiegłego roku został zwolniony zaledwie na dwa tygodnie przed zakończeniem głównych prac na planie. Jego miejsce zajął Dexter Fletcher, twórca Eddiego zwanego Orłem. Film przebył zatem długą i wyboistą drogę, ale wreszcie znalazł się na prostej.

Do sieci trafiły pierwsze kadry z filmu Bohemian Rhapsody.

20th Century Fox zaprezentowało je na trwającym w Las Vegas konwencie CinemaCon. Ponadto na zjeździe właścicieli kin pokazano również pierwszy zwiastun, który czeka na swoją premierę w internecie. Produkcja przedstawi losy członków zespołu Queen od początku lat 70. aż do legendarnego koncertu Live Aid w 1985 r.

Przyznaję, że ekranowe wizualizacje muzyków wyglądają bardzo ciekawie. Dobrze wypada zwłaszcza Malek, który przyznał, że miał obawy o wpływ tej roli na jego karierę. Moją opinię podziela Brian May, który przyznał, że aktor jest idealnym wyborem do zagrania Mercury’ego. Co ciekawe, Malek zaśpiewał część utworów, które usłyszymy w filmie. Oprócz tego w produkcji zostaną wykorzystane prawdziwe nagrania legendarnego wokalisty oraz jego naśladowców.

Bohemian Rhapsody – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

Oprócz wspomnianego Maleka w członków Queen wcielą się Gwilym Lee (Turysta), Ben Hardy (X-Men: Apocalypse) i Joseph Mazzello (Pacyfik), którzy zagrają odpowiednio Briana Maya, Rogera Taylora i Johna Deacona. Ponadto w filmie wystąpią Mike Myers czy znany z Gry o tron Aidan Gillen. Zasługi reżyserskie zostaną przypisane zarówno Singerowi, jak i Fletcherowi.

Niedawno przesunięto oficjalną premierę filmu na 2 listopada, choć według dostępnych informacji w Polsce zobaczymy go zgodnie z poprzednią datą, czyli dopiero 25 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA