REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najpierw Elizabeth Taylor, teraz Gal Gadot. Filmowa Wonder Woman wcieli się w Kleopatrę

Duet znany z „Wonder Woman” powraca: tym razem Gal Gadot wcieli się w Kleopatrę, a filmową biografię egipskiej królowej wyreżyseruje Patty Jenkins. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły produkcji.

12.10.2020
11:53
gal gadot kleopatra patty Jenkins film biografia Cleopatra
REKLAMA
REKLAMA

Ruszyły prace nad scenariuszem historycznego widowiska pt. „Celopatra” w reżyserii Patty Jenkins. W tytułowej roli zobaczymy Gal Gadot, czyli odtwórczynię Wonder Woman. W poprzedniej słynnej produkcji o egipskiej władczyni główną rolę zagrała Elizabeth Taylor.

Gal Gadot nową Kleopatrą

Do tej pory najsłynniejszą filmową biografią egipskiej królowej była nagrodzona czterema Oscarami „Kleopatra” z Elizabeth Taylor w roli głównej. Czy nowa „Cleopatra” Patty Jenkins dorówna filmowi z 1963 roku? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas, bo choć właśnie ruszyły prace nad scenariuszem historycznego widowiska, jeszcze nie znamy daty jego premiery.

Natomiast poznaliśmy już pierwsze szczegóły filmu powstającego pod pieczą Paramount Pictures. W tytułową rolę wcieli się Gal Gadot, która współpracowała już z Patty Jenkins przy okazji „Wonder Woman”. Gadot jest również producentką i pomysłodawczynią projektu.

Sfeminizowana „Cleopatra”

Choć porównania do wersji z Elizabeth Taylor są nieuniknione, to nowa „Celopatra” wyróżnia się przede wszystkim sfeminizowaną ekipą: oprócz Jenkins i Gadot, wśród twórczyń znalazła się również Laeta Kalogridis, producentka „Avataru” i scenarzystka takich hitów jak m.in. „Wyspa tajemnic” i „Lara Croft: Tomb Raider”. Kalogridis pracowała również nad filmową biografią innego ważnego władcy starożytności, czyli Aleksandra Macedońskiego („Aleksander” z 2004 roku).

Mamy nadzieję, że kobiety i dziewczęta z całego świata, które aspirują do opowiadania historii, nigdy nie porzucą swoich marzeń, a ich głos zostanie usłyszany

— napisała na Instagramie Gal Gadot.

REKLAMA

Ciekawostka: w ostatnich latach do wzięcia na warsztat historii Kleopatry przymierzali się też m.in. James Cameron i David Fincher. Krążyły również plotki o tym, że w tytułową rolę miałyby się wcielić Angelina Jolie lub Lady Gaga.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA