REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale

Fani „Gry o tron” poznają kulisy powstania 8. sezonu. HBO pokaże dokument „Game of Thrones: The Last Watch”

Premiera finałowego sezonu „Gry o tron” jest tak blisko, że łatwo wyrzucić z pamięci ponad rok niecierpliwego wyczekiwania widzów. Dla tych, którzy wciąż mają nadzieję poznać tajemnice z planu 8. serii serialu, HBO przygotowało niemałą niespodziankę. W maju na platformę trafi dokument „Game of Thrones: The Last Watch”.

28.03.2019
11:01
game of thrones: the last watch
REKLAMA
REKLAMA

„Gra o tron” powróci na antenę HBO za niecały miesiąc. Emocje związane z premierą finałowego sezonu już sięgają zenitu, choć przecież nikt z nas nie widział jeszcze nawet jednego odcinka. Trudno jednak żeby było inaczej, skoro mowa o produkcji, nad którą prace przez ponad rok toczyły się w niemal całkowitym sekrecie.

Po części wynikało to z tego, że fandom „Gry o tron” jest jednym z najbardziej aktywnych i ciekawskich. A HBO zależało na utrzymaniu szczegółów 8. sezonu w tajemnicy aż do chwili premiery. Firma miała swoje sposoby i na nazbyt wygadanych aktorów, i domorosłych łowców spoilerów. Zdawała sobie jednocześnie sprawę, że ciekawość fanów tak naprawdę świadczy o przywiązaniu do serialu i warto ją kiedyś nagrodzić. Ten moment przyjdzie już wkrótce.

Tydzień po premierze ostatniego odcinka 8. sezonu stacja pokaże dokument „Game of Thrones: The Last Watch”.

Jak donosi portal Hollywood Reporter, produkcja opowie o kulisach powstawania finałowej odsłony serialu. Dokument przygotowała pracująca na planie Jeanie Finlay, a jej dzieło ma pokazywać bez cenzury zarówno problemy, jak i triumfy związane z wykreowaniem fantastycznego świata Westeros. Dokument był kręcony podczas prac na terenie Irlandii Północnej i ma trwać aż dwie godziny.

Wielbiciele serialu mogą się więc spodziewać całej gamy wzruszeń, podziękowań i pożegnań. Nie zabraknie zabawnych sytuacji, podobno związanych również z polującymi na spoilery fascynatami produkcji. Na ten moment nie ma jeszcze oficjalnej informacji, czy film zostanie pokazany także na polskim HBO. Biorąc pod uwagę popularność „Gry o tron” wydaje się to jednak bardzo prawdopodobne. Kto jak kto, ale polscy fani absolutnie zasługują na taki prezent.

REKLAMA

„Game of Thrones: The Last Watch” będzie mieć premierę 26 maja.

AKTUALIZACJA [godz. 12:40]: HBO podało w oficjalnej informacji prasowej, że w Polsce film dokumentalny ukaże się 27 maja, czyli dzień po amerykańskiej premierze. Produkcja będzie dystrybuowana w naszym kraju pt. „Gra o tron: Ostatnia warta”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA