REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowa adaptacja prozy George’a R.R. Martina. Nad filmem pracuje reżyser Resident Evil

Twórczość George'a R.R. Martina doczeka się kolejnej ekranizacji. Film na podstawie prozy autora planuje nakręcić Paul W.S. Anderson. George R.R. Martin to jeden z najpopularniejszych pisarzy fantasy. Dzięki Pieśni Lodu i Ognia jego twórczością zainteresowały się miliony czytelników. Jednak największą sławę przyniosła serialowa adaptacja cyklu – Gra o tron. Wygląda na to, że na ekrany trafi kolejny obraz oparty o prozę Martina.

21.02.2018
8:56
George R.R. Martin nowa adaptacja
REKLAMA
REKLAMA

Jedno z jego dzieł planuje sfilmować Paul W.S. Anderson.

Odpowiedzialny za serię Resident Evil czy film Obcy kontra Predator reżyser wyznał, że jest wielkim fanem autora. W rozmowie z The Hindu zdradził, że pracuje nad ekranizacją opowiadań pisarza. Nie wiadomo jednak, które utwory stanowią podstawę nowego projektu.

W adaptację prozy Martina zaangażowana jest również żona Andersona – Milla Jovovich. Aktorka wystąpi w In The Lost Lands, opartym na trzech opowiadaniach twórcy Gry o tron. Jovovich zagra Gray Alys, najętą przez królową czarodziejkę, której celem jest przyswojenie daru zmiany kształtów. W filmie miał także zagrać znany z Shameless Justin Chatwin, a reżyserię powierzono Constatinowi Wernerowi. Te doniesienia pojawiły się jednak trzy lata temu, więc prawdopodobne jest, że Anderson przejął prace nad tym projektem.

George R.R. Martin nowa adaptacja class="wp-image-135601"

W przygotowaniu jest także kolejny serial na podstawie twórczości Martina.

REKLAMA

Syfy zleciło produkcję Nightflyers, opartego na opowiadaniu z gatunku science fiction. W tym utworze autor przedstawia wizję przyszłości, w której astronauci próbują ocalić Ziemię. By tego dokonać, muszą przejąć statek obcych.

Co ciekawe, Nightflyers zostało przeniesione na ekrany już w 1987 r. Producentem i scenarzystą filmu był Robert Jaffe, który wyprodukuje także serial. Wiadomo także, że George R.R. Martin nie będzie bezpośrednio związany z serialem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA