REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Ghislaine Maxwell usłyszała wyrok. Była partnerka Epsteina i ulubienica Hollywood winna

Ghislaine Maxwell kiedyś była uwielbianą przez Hollywood partnerką miliardera, dziś usłyszała wyrok skazujący za udział w spiskach i handel nieletnimi w celach seksualnych. Kobiecie grozi do 65 lat pozbawienia wolności. Jej były partner Jeffrey Epstein nigdy nie został skazany.

30.12.2021
10:48
ghislaine maxwell jeffrey epstein wyrok molestowanie seksualne
REKLAMA

Dzięki ogromnej fortunie Jeffrey Epstein i Ghislaine Maxwell przez wiele lat cieszyli się przyjaźnią największych sław Hollywood i amerykańskiej polityki. Nie przez przypadek poświęcony im dokument nosi tytuł "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty". Wszystko zmieniło się, gdy kolejne kobiety zaczęły oskarżać miliardera o wieloletnie wykorzystywanie seksualne i handel nieletnimi. W toku śledztwa wyszło na jaw, że Ghislaine Maxwell brała aktywny udział w tym procederze.

Jeffrey Epstein nigdy nie usłyszał wyroku skazującego, bo po zatrzymaniu przez prokuraturę popełnił samobójstwo w swojej celi 10 sierpnia 2019 roku. Tajemnicza śmierć stała się przyczynkiem do powstania licznych teorii spiskowych, według których za śmiercią miliardera stały amerykańskie elity. Miały się one obawiać, że Epstein ujawni ich wizyty na jego prywatnej wyspie, na której uprawiano seks z nieletnimi. W przypadku Ghislaine Maxwell do podobnych kontrowersji nie doszło. Proces w jej sprawie rozpoczął się 29 listopada i już po miesiącu usłyszeliśmy wyrok skazujący.

REKLAMA

Ghislaine Maxwell winna m.in. handlu nieletnimi kobietami w celach seksualnych i udziału w spiskach.

Ława przysięgłych składająca się z sześciu kobiet i sześciu mężczyzn przez kilka dni debatowała nad winą oskarżonej, ale przedstawione przez prokuraturę dowody i świadectwa pokrzywdzonych kobiet były jednoznaczne. W trakcie procesu zeznawała czwórka byłych ofiar Jeffreya Epsteina i Ghislaine Maxwell (dwie pod pseudonimem, a jedna tylko z imienia w celu ochrony swojej prywatności). Niektóre z nich były molestowane seksualnie po kilkadzesiąt razy przez Epsteina.

REKLAMA

Wszystkie jednoznacznie wskazywały na udział oskarżonej w handlu nieletnimi w celach seksualnych, transporcie osób z zamiarem udziału w przestępczej aktywności seksualnej oraz trzech różnych spiskach. Ghislaine Maxwell została uwolniona od zarzutu nakłaniania nieletniego do podróży w celu uprawiania nierządu. Grozi jej do 65 lat pozbawienia wolności. Wysokość kary poznamy podczas następnej rozprawy.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA