REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dario założy sutannę w filmie „Gierek”. Jan Frycz zagra prymasa Stefana Wyszyńskiego

Coraz więcej wskazuje na to, że film „Gierek” może być jednym z największych polskich hitów przyszłego roku. Prace na planie produkcji idą pełną parą, a kolejni aktorzy trafiają w obiektywy fotografów. Michał Koterski opublikował nowe zdjęcie, a na nim Jan Frycz jako prymas Stefan Wyszyński.

05.08.2020
11:01
gierek jan frycz
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich dniach mamy do czynienia z prawdziwym wylewem informacji na temat filmowej biografii I sekretarza KC PZPR. Wszystko dlatego, że zdjęcia do „Gierka” oficjalnie wystartowały pod koniec lipca, a „Gierek” jest zdecydowanie bardziej otwartą produkcją niż większość konkurencji. Zaledwie dwa dni temu mieliśmy okazję zapoznać się z zakulisowym nagraniem i serią fotografii pokazujących sekwencję rozgrywającą się w trakcie balu sylwestrowego.

W pełnej charakteryzacji mieliśmy już okazję oglądać m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Miśka Koterskiego, Rafała Zawieruchę i Natalię Lesz, a teraz przyszła pora na Jana Frycza. Popularny polski aktor wcieli się w nie byle jaką postać, bo samego Prymasa Tysiąclecia. Co oznacza, że w filmie nie zabraknie wątku relacji między Kościołem a władzą.

Zdjęcie z okazji „spotkania człowieka z człowiekiem” wrzucił na swojego Instagrama Michał Koterski. Jak Jan Frycz prezentuje się jako Stefan Wyszyński?

Urodzony w Krakowie aktor jest jedną z najbardziej rozchwytywanych postaci polskiego kina w ostatnich latach. Zagrał w takich produkcjach, jak „Ślepnąc od świateł”, „Pułapka”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Legiony”, „Kurier”, „Psy 3. W imię zasad” oraz „Zenek”. Szczególną popularność zapewniły mu role doświadczonych gangsterów, w tym Daria ze „Ślepnąc od świateł”. Wydaje się, że rola prymasa Stefana Wyszyńskiego może być dla Jana Frycza dobrą odskocznią od tego typu postaci.

REKLAMA

Gierek” ma planowo trafić do kin jesienią 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA