REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Gierek” na nowym wideo i zdjęciach z planu. Jak pokazano na ekranie słynną dekadę PRL-u?

W ostatnich tygodniach żadna produkcja nie cieszy się równym zainteresowaniem, co „Gierek” w reżyserii Michała Węgrzyna. Główne role w filmie zagrają Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska i Rafał Zawierucha. To właśnie ci aktorzy wyszli także na pierwszy plan nowego wideo i zdjęć z planu „Gierka”.

03.08.2020
18:58
gierek zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze oficjalne materiały na temat filmowej biografii Edwarda Gierka pojawiły się w połowie lipca. To właśnie wtedy widzowie po raz pierwszy zobaczyli biało-czarne zdjęcie Michała Koterskiego w pełnej charakteryzacji i podekscytowanie związane z produkcją w ciągu zaledwie kilku godzin urosło do niebotycznych rozmiarów. Widzowie nie musieli zresztą czekać długo na ogłoszenie rozpoczęcia okresu zdjęć (pierwszą lokalizacją była willa w Ustroniu). Odpowiedzialne za film Global Studio wyraźnie postanowiło zresztą kuć żelazo póki gorące i na bieżąco publikuje nowe fotografie z planu.

Do sieci trafiły właśnie wideo pokazujące making of balu sylwestrowego. Na nowych zdjęciach pokazali się też Małgorzata Kożuchowska, Michał Koterski i Rafał Zawierucha.

Zaprezentowany filmik pokazuje aktorów i ekipę w trakcie prac nad trzema scenami rozgrywającymi się w noc sylwestrową 1976 roku. W materiale krótko wypowiadają się też Natalia Lesz i Klaudia Halejcio. Na podstawie powyższego wideo można stwierdzić, że twórcy „Gierka” poświęcą dużą uwagę na odmalowanie atmosfery lat 70. za pomocą odpowiednich fryzur, charakteryzacji i strojów. Widać to także na dodatkowych ujęciach z tamtego dnia na planie, które pokazano w serii fotografii autorstwa Karoliny Grabowskiej.

Akcja filmu będzie toczyć się w latach 1970-1982 i skupi się na życiu Edwarda Gierka i jego żony. Obok wymienionych aktorów w filmie zobaczymy także Jana Frycza, Agnieszkę Więdłochę, Krzysztofa Tyńca, Macieja Zakościelnego, Sebastiana Stankiewicza, Cezarego Żaka i Filipa Tłokińskiego. Oprócz Ustronia i Katowic zdjęcia do „Gierka” są realizowane także w Dąbrowie Górniczej, Zawierciu i Warszawie. Za scenariusz produkcji odpowiadają Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś, a rolę reżysera pełni wspomniany już Michał Węgrzyn.

Planowana premiera filmu „Gierek” przypada na jesień 2021 roku.

gierek zdjęcia class="wp-image-430159"
Foto: Karolina Grabowska
REKLAMA
gierek zdjęcia  class="wp-image-430162"
Foto: Karolina Grabowska

* Zdjęcie główne: Karolina Grabowska

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA