REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Muzyka

Piorun i Dario podjęli Hot16Challenge. Gangster z „Ślepnąc od świateł” namawia do wpłacania pieniędzy

Hot16Challenge zyskuje coraz szersze wsparcie wśród ludzi kultury i polityków. Zbiórka pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem w połączeniu z serią wideoklipów pokazujących raperskie umiejętności uczestników zyskała już ogromne zainteresowanie opinii publicznej. A po występie Pioruna i Dario ciekawość odbiorców pewnie jeszcze wzrośnie.

11.05.2020
19:39
hot16challenge krzysztof skonieczny
REKLAMA
REKLAMA

Piorun i Dario, czyli Krzysztof Skonieczny i Jan Frycz to duet, który miał wiele do czynienia z sukcesem „Ślepnąc od świateł”. Polski serial HBO będący adaptacją powieści Jakuba Żulczyka (pisarz również wziął udział w Hot16Challenge) doczekał się licznych nagród dla najlepszej produkcji 2018 roku, a nawet zyskał sobie szacunek wśród przedstawicieli hollywoodzkich mediów. Skonieczny pełnił funkcję reżysera i współscenarzysty całej serii, a Frycz wcielił się w niej w rolę groźnego gangstera o pseudonimie Dario.

Nie powinno więc przesadnie dziwić, że obaj panowie postanowili wspólnie wystąpić w teledysku nagranym na potrzeby #Hot16Challenge2. Jak dowiadujemy się z tekstu zamieszczonego pod wideo, muzykę do utworu stworzył Louis Villan. a autorem tekstu i wykonawcą rapu jest w całości Krzysztof Skonieczny. Twórca „Hardkor Disko” w mocnym, bezkompromisowym tekście wspomina m.in. o pandemii, pożarze Biebrzańskiego Parku Narodowego, taniej benzynie, Marku Hłasce i rządzie Mateusza Morawieckiego.

Jan Frycz w teledysku występuje w roli gorącego zwolennika wpłacania pieniędzy na zbiórkę Siepomaga.pl. A jeśli nie podzielacie jego poglądu, to czeka was spotkanie z kolegami Daria.

Fani „Ślepnąc od świateł” z łatwością rozpoznają tu kreację na gangstera znanego z serialu. Jak widać Frycz i Skonieczny uznali, że tego typu forma najmocniej przemówi do widzów i skusi ich, by pomogli w słusznej sprawie. Bo przecież, jak podkreśla sam Dario, wtedy będzie fajnie i fajniusio. Nie chcąc mu się narażać, my również gorąco namawiamy do wspierania zbiórki, którą znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Skonieczny przy okazji nagrania nominował także kolejne osoby do wzięcia udziału w Hot16Challenge. Na jego liście znaleźli się Oskar, Jimek, Siksa, Dream Adoption Society oraz popularny amerykański duet raperów Run the Jewels.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA