REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W Ustroniu ruszyły właśnie zdjęcia do „Gierka”. Twórcy cofają zegarki o 50 lat

W Ustroniu ruszyły właśnie zdjęcia do biografii I sekretarza KC PZPR, który uczynił szary świat PRL-u nieco bardziej kolorowym, za co zapłaciliśmy wysoką cenę.

28.07.2020
11:38
Gierek Film zdjęcia koterski
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj padł pierwszy klaps na planie „Gierka”. Biografia I sekretarza KC PZPR realizowana aktualnie jest w Ustroniu, a dokładniej w willi gen. Jerzego Ziętka, która „odgrywa rolę” prezydenckiej rezydencji w Klarysewie, gdzie mieszkał tytułowy bohater. Wcielający się w niego Michał Koterski specjalnie do swojej roli przytył 17 kilogramów, a internauci nie szczędzili zachwytów, kiedy pojawiło się jego pierwsze zdjęcie w pełnej charakteryzacji. Widać więc, że twórcy przykładają dużą wagę, aby oddać szczegółowo klimat tamtych czasów. Zgadza się to zresztą z tym, co ogłaszając start zdjęć, napisał producent Janusz Iwanowski:

Zaraz pierwszy klaps do filmu dekady 🇵🇱 o przerwanej dekadzie Edwarda Gierka.

Akcja filmu obejmuje lata 1970-1982, a więc czasy, kiedy Edward Gierek był I sekretarzem KC PZPR i stracił swoje stanowisko. Warto przypomnieć, że za jego rządów Polacy mogli trochę odetchnąć od szarości PRL-u. W naszym kraju rozpoczął się dynamiczny rozwój gospodarczy i wcześniej niedostępne produkty pojawiły się na sklepowych półkach. Okazało się jednak, że ten cały koloryt pojawił się na kredyt i nasz kraj dotknął poważny kryzys gospodarczy. Zgodnie z zapowiedziami twórców ten wątek obyczajowy będzie w produkcji pełnił istotną rolę.

Zdjęcia do „Gierka” odbywają się na Śląsku

REKLAMA

Do Polski sprzed pięciu dekad przeniosą nas natomiast bracia Węgrzyn (twórcy m.in. „Procederu”). Głównym scenarzystą projektu jest Michał Kalicki, a współscenarzystami Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś. Na ekranie prócz Michała Koterskiego zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, Rafała Zawieruchę, Natalię Lesz, Antoniego Pawlickiego, Jana Frycza i Mikołaja Roznerskiego.

Zaraz po zdjęciach w Ustroniu, cała ekipa przeniesie się do Dąbrowy Górniczej, a potem Katowic. Jeśli jesteście w najbliższym czasie w okolicy, to możecie się zgłosić na statystów. Tylko śpieszcie się, bo castingi zbliżają się do końca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA