REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Greckie mity w wersji anime. To nowy projekt Netfliksa od twórców „Castlevanii” i „Death Note”

Serwis wciąż poszerza swoją bibliotekę o kolejne oryginalne produkcje anime. Zamówiono kolejny projekt, którym jest „Gods and Heroes” opowiadający o nieślubnym synu Zeusa.

13.03.2019
9:45
gods and heroes netflix anime
REKLAMA
REKLAMA

Całość będzie się składać z 8 odcinków i odpowiadać za nią będzie ekipa z Powerhouse Animation, która zrobiła już dla Netfliksa „Castlevanię”. Pod serialem podpiszą się również Charley i Vlas Parlapanidesowie, czyli duet, który dla platformy napisał już wcześniej scenariusz do „Death Note” będącego aktorską wersją słynnego anime. Oto co dla The Hollywood Reporter mieli do powiedzenia na temat nowego projektu:

W „Gods and Heroes” chcieliśmy opowiedzieć całkowicie oryginalną historię osadzoną w ukochanym przez nas świecie greckiej mitologii. Jesteśmy wdzięczni za tak niesamowitą obsadę i za tak wspaniałych partnerów kreatywnych z Netfliksa i Powerhouse Animation. Rozszerzają oni gatunek anime w sposób, o jakim marzyliśmy.

„Gods and Heroes” opowie historię młodego człowieka, który został odrzucony przez swój lud.

Bohater dowiaduje się, że jest nieślubnym synem Zeusa. Tylko on może ocalić zarówno Niebo, jak i Ziemię. Jednak – aby tego dokonać – musi przetrwać mściwy gniew bogini, która chce go uśmiercić. Na jego drodze staną też potworne siły zła, z którymi ta doszła do porozumienia, aby zakończyć żywot bohatera.

Ujawniono również obsadę serialu, a dokładniej aktorów, którzy użyczą na jego potrzeby swojego głosu. Wśród nich Jason O’Mara („Agenci T.A.R.C.Z.Y.”) w głównej roli, ale też Mamie Gummer („Detektyw”), Jessica Henwick („Luke Cage”) czy Derek Phillips („Światła stadionów”). Na liście znalazł się jeszcze szereg innych nazwisk - Chris Diamantopoulos, Melina Kanakaredes, Claudia Christian oraz Elias Toufexis. Obecnie nie wiadomo, jakie postacie znajdą się na ekranie i czy wszystkie będą miały swoje odpowiedniki w greckich mitach. Nie wiemy także, kiedy serial trafi na platformę.

gods and heroes netflix

To jednak nie koniec zapowiedzi ze świata anime ze strony Netfliksa. Serwis planuje też stworzyć serialową adaptację gry „Dragon's Dogma”.

Multiplatformowy tytuł od firmy Capcom trafił na półki sklepowe w 2012 roku. Gracze wyruszali w nim na epicką przygodę by odnaleźć i zniszczyć tajemniczego smoka.

REKLAMA

W tym przypadku Netflix połączył siły ze studiem Sublimation, które słynie z tworzenia elementów 3D. Tak jak z „Gods and Heroes”, tak i w przypadku „Dragon's Dogma” nie jest znana data premiery serialu.

Netflix zapowiedział również garść innych animowanych projektów. Wśród nich adaptacje mangi „Spriggan”, komiksu „Supercrooks” oraz anime „Vampire in the Garden”. Te tytuły dołączają do już wcześniej ogłoszonych. W worku nadchodzących premier jest już „Cowboy Bebop”, „Yasuke”, a także nowe wersje „Pacific Rim” oraz „Altered Carbon”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA