REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Godzilla: Monster Planet z oficjalnym zwiastunem. Znamy datę premiery w serwisie Netflix

Godzilla wraca, tym razem na domowe ekrany. Netflix Japan opublikował oficjalny trailer swojej produkcji anime. Film jest pierwszą częścią trylogii o kultowej bestii.

08.01.2018
10:39
Godzilla: Monster Planet - trailer
REKLAMA
REKLAMA

Tego stwora nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Legendarny kaiju, czyli japoński potwór filmowy, zadebiutował na ekranie w 1954 roku w filmie Godzilla – król potworów. Od tamtego czasu potwór wystąpił w blisko czterdziestu produkcjach z kilku serii.

Najnowszą jest trylogia anime Netfliksa.

Akcja filmu Godzilla: Monster Planet zaczyna się pod koniec XX wieku, gdy Ziemię opanowują ogromne kaiju pod przywództwem tytułowej bestii. Przez następne dekady ludzkość stawia czoła potworom, jednak po wielu porażkach przy życiu zostaje zaledwie garstka ludzi. Wśród ocalałych znajduje się Haruo, który jako mały chłopiec widział Godzillę zabijającą jego rodziców. Resztka społeczeństwa decyduje się na opuszczenie Ziemi i znalezienie nowego domu we wszechświecie. Pozostali przy życiu wyruszają statkiem Aratrum na planetę Tau Cetus e, oddaloną od Ziemi o blisko dwanaście lat świetlnych.

Gdy po dwudziestoletniej podróży docierają na miejsce okazuje się, że nowy świat nie nadaje się do zamieszkania przez ludzi. Kosmiczni wędrowcy wracają na Ziemię, na której w międzyczasie minęło już 20 tys. lat. System naturalny zmienił się nie do poznania, a kaiju niepodzielnie rządzą nad wszystkimi formami życia. Ludzkość podejmuje próbę odbicia swojej planety.

Godzilla: Monster Planet - Netflix class="wp-image-122656"

Jak dowiadujemy się z zapowiedzi, Godzilla: Monster Planet zaprezentuje największą wersję bestii w historii.

Od czasów pierwszego filmu o gigantycznej bestii jej wymiary zmieniały się kilka razy. Początkowo mierzyła 50 m wysokości. W Shin Godzilla z 2016 roku jej wzrost wynosił już ponad 118 m. Monstrum z anime Netfliksa będzie więc doprawdy ogromne, choć nie podano jeszcze żadnych liczb.

Dzieło powstało we współpracy ze studiem Toho, twórcą legendarnego potwora. Za reżyserię odpowiadają Kobun Shizuno oraz Hiroyuki Seshita. Film trafił do japońskich kin w listopadzie. Początkowo miał znaleźć się w katalogu serwisu streamingowego pod koniec 2017 roku.

REKLAMA

Dziś wiemy, że obraz będzie można zobaczyć na platformie VOD 17 stycznia tego roku.

Produkcja jest pierwszą z trzech części historii o pasażerach statku Aratrum. W sequelu, zatytułowanym Godzilla: Battle Mobile Breeding City, ma się pojawić Mechagodzilla. Film trafi do japońskich multipleksów w maju tego roku. Najprawdopodobniej więc produkcja trafi do Netfliksa mniej więcej w połowie 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA