REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Znamy największą gwiazdę festiwalu Open'er 2018. Zespół ponownie odwiedzi Polskę

Open'er powraca z wielkimi nazwiskami. Po zeszłorocznej edycji, w której pojawiły się takie gwiazdy jak Foo Fighters, Radiohead czy Lorde nadeszła pora na zespół Gorillaz.

24.10.2017
21:04
gorillaz koncert warszawa polska 2017 nowy teatr humanz
REKLAMA
REKLAMA

Warto zobaczyć kim są Gorillaz na żywo, gdyż to niespotykane połączenie muzyki ze sztuką wizualną. Stworzony przez Damona Albarna z Blur i Jamiego Hewletta, odpowiadającego za identyfikację wizerunkową grupy, zespół charakteryzuje ukrywanie się za wirtualnymi postaciami. Gorillaz - poza kilkoma wyjątkami - nigdy nie pokazali się na scenie osobiście. Ich muzyka to intrygujące połączenie alternatywnego rocka, hip-hopu oraz elektroniki czy nawet R’n’B.

Nie jest to pierwszy raz, gdy ta animowana grupa muzyczna odwiedzi Polskę.

Dzięki współpracy zespołu i T-Mobile Electronic Beats, Gorillaz zagrał w czerwcu 2017 w Warszawie i Katowicach. Było to wydarzenie bezprecedensowe, gdyż bilety były rozdawane na nie zupełnie za darmo. Sam koncert zgromadził tłumy i osiągnął wielki sukces.

Damon Albarn zaznaczył niedawno, że zespół może wydać krótkie nagrane - wspomnienie z nagrywania tegorocznej płyty "Humanz". Frontman zdradził też, że może to się zdarzyć w każdej chwili... Znając nieprzewidywalność zespołu, możemy już zacząć odświeżać ich kanał w serwisie YouTube. W grudniu 2010 roku czwarty album "The Fall" został wydany w zaledwie 5 dni po jego zapowiedzi w postaci bezpłatnego pobierania. Wygląda na to, że Gorillaz mogą ponownie zaskoczyć swoich fanów.

Gorillaz wystąpi 6 lipca 2018 roku na scenie głównej gdyńskiego festiwalu.

REKLAMA

Samo wydarzenie trwać będzie od 4 do 7 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Jest to pierwsze takie ogłoszenie ze strony organizatorów tegorocznej edycji Open’era. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, kto będzie następną gwiazdą. Jesteśmy więc zmuszeni do nerwowego oczekiwania na następne zapowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA