REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Gorillaz opublikowali najnowszą piosenkę z The Now Now. To będzie naprawdę świetna płyta!

W dzisiejszych czasach premiery płyt muzycznych rzadko zaskakują. Taktyka publikowania kolejnych utworów, a czasem całych płyt online odbiera całemu procesowi nieco tajemniczości. Daje jednak mnóstwo powodów do zakupu nadchodzącej muzyki, jeśli muzyka jest dobra. A w przypadku "The Now Now" Gorillaz jest się czym zachwycać.

14.06.2018
22:00
Gorillaz opublikowali Fire Flies. To kolejna piosenka z płyty The Now Now
REKLAMA
REKLAMA

Do premiery "The Now Now" zostały dwa tygodnie. Gorillaz zaprezentowali swoim fanom już trzy utwory z nadchodzącej płyty. Tylko jednemu z nich towarzyszy teledysk, ale nie brakuje w nim typowych dla Gorillaz animacji i długiej listy towarzyszących gwiazd.

Nowe piosenki to nie jedyne zaskoczenia, jakie czekały fanów wirtualnego zespołu. Niespodziewanie okazało się, że jeden z dotychczasowych członków Gorillaz trafił do więzienia. A jego zastępcą został... przeciwnik Atomówek. Zmiana basisty „wpłynęła” także na zmianę brzmień na nowej płycie Gorillaz. "The Now Now" to elektroniczna uczta, pełna nagłych zmian rytmu i dopełniającego całość spokojnego wokalu.

Zespół powołany przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta opublikował właśnie czwartą piosenkę z nowej płyty. "Fire Flies" to kolejny wyluzowany, melodyjny utwór do kolekcji zespołu.

REKLAMA

Tekst utworu utrzymany jest przy tym w dosyć ponurym i nieco nostalgicznym tonie. Zdaje się to potwierdzać głosy, że najnowsza płyta Gorillaz będzie zarazem komentarzem do obecnej sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii. Nie powinno to dziwić. W końcu Hewlett jest autorem silnie politycznego komiksu Tank Girl, a Albarn od lat jest bardzo zaangażowany w ruch antywojenny.

"The Now Now" z piosenką "Fire Flies" zadebiutuje 29 czerwca. Polscy fani będą mogli wysłuchać nowych piosenek Gorillaz na festiwalu Open’er w Gdyni 6 lipca 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA