REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wszystko, co wiemy o 7 sezonie serialu Gra o tron

Siódmy sezon Gry o tron wystartuje już 16 lipca i będzie liczył 7 epizodów. Jakie niespodzianki przygotowali twórcy?

13.03.2017
11:57
Wszystko, co wiemy o 7 sezonie serialu Gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego Gra o tron 7 wystartuje latem, a nie wiosną?

Wcześniejsze sześć sezonów miało swoją premierę w okolicach marca. Tym razem twórcy chcieli poczekać na nieco chłodniejszą aurę w Irlandii, Hiszpanii i Chorwacji, gdzie wykonują zdjęcia, aby lepiej oddać zimę nadciągającą do Westeros. Można się domyślać, że nie wyrobiliby się z montażem gdyby utrzymać dotychczasowy - wiosenny grafik.

Walka lodu z ogniem

 class="wp-image-81214"
Gra o Tron - sezon 7

Daenerys "zrodzona z Burzy" Targaryen to Ogień, a Nocny Król zza muru to Lód. Jako lód można odczytywać także Jona Snow i to właśnie ta interpretacja wydaje się bliższa prawdy. Zwłaszcza, że w okolicach Bilbao, gdzie kręcona jest część siódmego sezonu, obok Daenerys miał być tam widziany Kit Harington, grający Jona Snowa.

Powrócą znani i lubiani

Arya, Sansa, Jon, Bran, Tyrion, Cersei, Jaime, Daenerys, Theon i Yara, Littlefinger, Lady Olenna Tyrell, Varys - to wokół tych postaci będzie się toczyła finalna bitwa o Siedem Królestw.

Cześć z nich jeszcze nigdy nie widzieliśmy wspólnie na ekranie, ale twórcy obiecują, że ma się to zmienić.

Ciekawe informacje na temat swojej postaci ujawnił niedawno Isaac Hempstead Wright (odtwórca roli Brana). Bran ma sobie teraz uświadomić, że jest tylko pionkiem w większym rozdaniu i to pionkiem zdanym na samego siebie po śmierci Hodora.

Jim Broadbent dołączy do obsady

To jedyny nowy aktor, którego obecność potwierdziło HBO. Nie wiemy jednak w kogo wcieli się Broadbent i jak wielki będzie jego udział w intrydze.

Broadbenta mogliśmy wcześniej kojarzyć m.in. z Iris (dostał Oscara za rolę drugoplanową), Longford i Dziennika Bridget Jones.

 class="wp-image-81354"
Jim Broadbent, autor: gdcgraphics

Ed Sheeran pojawi się gościnnie na planie Gry o tron

Maisie Williams, czyli serialowa Arya jest wielka fanką brytyjskiego piosenkarza Eda Sheerana, który w ostatnich miesiącach wylansował hit Shape Of You (prawie pół miliarda wyświetleń na YT).

Nie wiadomo na razie jaką funkcję Sheeran będzie pełnił na planie - może pojawi się jako statysta, może wcieli w mniej znaczącą postać, a może twórcy wykorzystają go do nagrania piosenki promującej sezon. Sheeran ma już w tym doświadczenie, gdyż w 2013 roku wykonał piosenkę I See Fire z filmu Hobbit: Pustkowie Smauga.

Sezon siódmy będzie miał nowego ryżysera

REKLAMA

Będzie nim Matt Shakman znany z sitcomu U nas w Filadelfii. Najprawdopodobniej wyreżyseruje on jeden z epizodów, ponieważ pozostałymi zajmą się Alan Taylor, Jeremy Podeswa i Mark Mylod, którzy na planie Gry o Tron pracowali już wcześniej.

Od dziś (13 marca) do premiery 7 sezonu pozostało... 125 dni...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA