REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Znamy dokładną długość dwóch pierwszych odcinków 8. sezonu „Gry o tron”. Oba trwają poniżej godziny

Na długo zanim zaprezentowano jakiekolwiek oficjalne materiały z finałowej odsłony „Gry o tron” Internet żył przede wszystkim długością poszczególnych odcinków. Serial miał być niezwykle imponujący w warstwie wizualnej, ale również pod względem obfitości wydarzeń. Właśnie poznaliśmy oficjalną długość pierwszych epizodów.

11.03.2019
19:57
gra o tron długość odcinków
REKLAMA
REKLAMA

Aktorzy występujący w „Grze o tron” i twórcy finałowego sezonu zgodnie twierdzą, że będzie to doświadczenie niepowtarzalne. Nigdy w historii telewizji oczekiwania związane z produkcją nie były tak olbrzymie, ale ich zdaniem spełnią się co do joty. Wrażenie miała robić nawet długość poszczególnych odcinków. Większość z nich miała rywalizować w tym aspekcie z pełnometrażowymi filmami.

Kolejne doniesienia na ten temat nieco modyfikowały kwestię obszerności epizodów. Dwa pierwsze miały potrwać godzinę, czyli mniej więcej tyle ile, co w poprzednich sezonach. Kolejne cztery zapowiadały się na zdecydowanie dłuższą wizytę przed telewizorem. HBO zaznaczało jednak, że w tamtym momencie wciąż trwał montaż serialu. I długość mogła jeszcze ulec zmianie. Tak właśnie się stało.

Pierwsze dwa odcinki 8. sezonu „Gry o tron” będą miały odpowiednio 54 i 58 minut.

Jak poinformował portal Winter is Coming, HBO zaktualizowało karty tych epizodów na swojej stronie internetowej. Wygląda więc na to, że zmieszczą się one w dotychczasowym standardzie epizodów „Gry o tron”. Pozostałe cztery będą jednak dłuższe, tak jak zapowiadano kilka miesięcy temu. Oczywiście więcej minut niekoniecznie musi oznaczać lepsze dzieło. Niektóre z najlepszych odcinków serialu HBO wcale nie należą do najdłuższych.

REKLAMA

Część fanów będzie zapewne zawiedziona faktem, że „Gra o tron” nie potrwa nieco dłużej. Finałowy sezon będzie miał przecież mniej odcinków niż poprzednie. Pozostaje mieć nadzieję, że mimo odcinków krótszych niż początkowo sądzono ostatnia seria zrobi tak olbrzymie wrażenie jak zapowiada Emilia Clark.

Poprzednie sezony „Gry o tron” są dostępne na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA