REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Gra o tron” ma dostać nowy prequel, tym razem oparty na opowiadaniach Martina

HBO nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o zapowiedzi seriali w świecie „Gry o tron”. Choć na razie żadnego z nich nie widzieliśmy, to w sieci pojawiła się informacja, że trwają prace nad ekranizacją zbioru opowiadań Martina.

22.01.2021
11:35
dunc i jajo gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Dawno już za nami emocje i kontrowersje związane z finałowym sezonem „Gry o tron”. Od tego czasu nie dowiedzieliśmy się wiele na temat kolejnych produkcji zabierających nas do tego rozbudowanego i cały czas żyjącego świata. HBO co prawda wspominało, że planów i pomysłów ma wiele, ale na tak wczesnym etapie trudno było mówić o konkretach. Zresztą stacja od samego początku sugerowała, że nie wszystkie z zapowiedzianych tytułów przejdą do fazy produkcyjnej. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że na pewno zrealizowany zostanie „House of the Dragon”. Serial opowie o wojnie domowej w szeregach królewskiej rodziny Targaryenów, nazwanej Tańcem Smoków. Produkcja zaplanowana jest na 2022 rok.

Okazuje się jednak, że trwają prace nad jeszcze jednym serialem, zatytułowanym „Tales of Dunk and Egg”.

 class="wp-image-341210"

Akcja rozgrywać się będzie około 90 lat przed fabułą znaną z „Gry o tron”. Serwis Variety podaje, że nadchodzący serial ma bazować na książce „Opowieści z Siedmiu Królestw”, którą rzecz jasna napisał George R.R. Martin. W Polsce zbiór opowiadań ukazał się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, w jego skład wchodzą historie „Błędny rycerz”, „Zaprzysiężony miecz” i „Tajemniczy Rycerz”.

Głównymi bohaterami serialu będą rycerz Duncan Wysoki, zwany właśnie Dunkiem. Jego giermkiem i towarzyszem podróży jest niejaki Jajo, a późniejszy król Aegon V.

REKLAMA

Co ciekawe, serial HBO po raz kolejny wchodzi do rzeki o niezbyt klarownym strumieniu. Martin zapowiada, że w planach ma kolejne opowieści o Dunku i Jaju. Daty premier publikacji nie są znane i wygląda na to, że serial poruszy historię w pewien sposób niewypełnioną.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA