REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kto zagra Targaryenów w „House of the Dragon”. Gwiazdor „Doktora Who” wcieli się w jedną z ważniejszych ról

Na początku przyszłego roku HBO wystartuje z produkcją serialu „House of the Dragon”. Aż do tego momentu nie znaliśmy jednak najważniejszych członków obsady. Kto zagra takie postaci jak Rhaenyra Targaryen, Alicent Hightower, Viserys Targaryen i Daemon Targaryen?

12.12.2020
13:15
hpuse of the dragon hbo
REKLAMA
REKLAMA

Prequel hitowego serialu „Gra o tron” to bezsprzecznie najważniejsza produkcja przygotowywana przez HBO na następny rok. Nie tylko dlatego, że widzowie powrócą do ukochanego Westeros. Ten jeden fakt nie był decydujący, o czym najlepiej świadczy wycofanie się stacji z prac nad innym spin-offem zatytułowanym „Bloodmoon”. Ważniejsze dla powodzenia nowego serialu jest, że historia rodu Targaryenów i ich największego wewnętrznego konfliktu, znanego jako Taniec Smoków, od lat rozpala wyobraźnię fanów „Pieśni lodu i ognia”.

Przybycie pochodzącej z Valyrii rodziny doprowadziło do połączenia całego kontynentu w ramach Siedmiu Królestw i rozpoczęło okres olbrzymiego rozkwitu. Między Targaryenami szybko zaczęło jednak dochodzić do poważnych sporów, czego pierwszym symptomem było krwawe panowanie Maegora Okrutnego. W kolejnych dekadach podpadających pod królowanie Jaehaerysa I i Viserysa I na nowo zapanował dobrobyt, ale tuż po śmierci drugiego z nich doszło do słynnego Tańca Smoków, czyli wojny domowej między Aegonem II i jego przyrodnią siostrą Rhaeneyrą.

W tę rolę wcieli się Emma D'Arcy. Matt Smith zagra jej wuja i męża Daemona Targaryena, a Olivia Cooke wystąpi jako Alicent Hightower.

Z tej trójki największym doświadczeniem (i popularnością) cieszy się Smith, który w latach 2010-2013 wcielał się w Doktora w reboocie słynnej produkcji science fiction. A oprócz tego występował też w „The Crown” i „Terminator: Genisys”. Olivię Cooke widzowie mogą z kolei kojarzyć z „Bates Motel” i „Player One”. Emma D'Arcy ma za sobą tylko kilka mniejszych rólek, więc „House of the Dragon” będzie zdecydowanie największym wyzwaniem w jej karierze.

REKLAMA

Wspomniana trójka dołącza do Paddy'ego Considine, który zagra króla Viserysa Targaryena. Jak donosi portal Deadline, trwają jeszcze poszukiwania aktora mającego sportretować najwybitniejszego żeglarza w historii Westeros, lorda Corlysa Velaryona zwanego Wężem Morskim. Największe szanse na angaż ma mieć podobno Danny Sapani. Co ciekawe aż trzy ze piątki wymienionych postaci mających podobno pełnić w „House of the Dragon” rolę najważniejszych protagonistów przynależeli na początku wojny do stronnictwa Czarnych walczącego o władzę dla Rhaenyry. Tylko Alicent Hightower stała po przeciwnej stronie konfliktu.

Serial „House of the Dragon” od HBO nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA