REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

HBO potwierdza długość odcinków 8. sezonu „Gry o tron” - jest jedna zmiana. Znamy też daty premier

„Gra o tron” to opowieść, z którą na ten moment nie może się równać żaden telewizyjny serial. Dlatego każda nieoficjalna i oficjalna informacja na temat jej finałowego aktu wzbudza olbrzymie zainteresowanie. HBO właśnie zdradziło, ile potrwa 8. sezon „Gry o tron” i kiedy do telewizji trafi ostatni odcinek.

15.03.2019
21:34
gra o tron kiedy premiera
REKLAMA
REKLAMA

Potwierdzone informacje na temat finałowego sezonu „Gry o tron” są równie rzadkie, co pasjonujące. Wszystko dlatego, że HBO niezwykle uważnie dbało o szczelność swoich planów zdjęciowych i pilnowało, by żaden aktor nie wygadał się przed czasem. Trudno mieć jednak pretensje do fanów serialu HBO, że pragną poznać przynajmniej urywek informacji na temat ukochanej produkcji. A nie mówimy tu o garstce fascynatów. Na premierę ośmiu ostatnich odcinków epickiej sagi czekają miliony ludzi na całym świecie.

Amerykańska stacja nareszcie postanowiła wynagrodzić ich cierpliwości. Poznaliśmy oficjalne daty premiery wszystkich odcinków 8. sezonu oraz długość kolejnych epizodów. Do części informacji na ten temat dotarli wcześniej fani produkcji. Dzięki zmianie URL stron kolejnych epizodów poznali ich planowany czas trwania. Nieoficjalne doniesienia mają jednak to do siebie, że często kryją w sobie tylko część prawdy. Jak jest w tym przypadku?

Gra o tron - kiedy premiera?

W Stanach Zjednoczonych premierowy odcinek 8. sezonu zostanie wyświetlony w niedzielę 14 kwietnia. Kolejne epizody będą trafiać do emisji co tydzień, aż do 8. odcinka, który ostatecznie zamknie sagę. Stanie się to 19 maja. Warto przy tym pamiętać, że w Polsce każdy kolejny odcinek będzie wyświetlany z jednodniowym opóźnieniem. Wygląda więc na to, że dla rodzimych fanów serialu ta opowieść zamknie się z dniem 20 maja.

REKLAMA

To jednak nie koniec wieści podanych przez HBO. Poznaliśmy również planowaną długość wszystkich odcinków. W większości zgadza się ona z tym, o czym wcześniej informowano na podstawie znalezionych adresów URL. Pierwsze dwa odcinki potrwają odpowiednio 54 i 58 minut. Dłuższy niż twierdzono będzie jednak 3. epizod. Zamiast zapowiadanej godziny potrwa aż 82 minuty. Oznacza to, że właśnie ten epizod będzie najdłuższy w całym sezonie. Trzy kolejne epizody prezentują się następująco: 78, 80 i 80 minut. Dzięki tej zmianie obejrzenie całego 8. sezonu „Gry o tron” zajmie 7 godzin i 12 minut.

Wszystkie poprzednie sezony „Gry o tron” można znaleźć na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA