REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Fani „Gry o tron” bawią się URL-em. Dzięki nim nieoficjalnie wiemy, ile potrwa finałowy sezon serialu

Do premiery ostatniego sezonu „Gry o tron” został już niewiele ponad miesiąc. Dlatego dowiadujemy się coraz więcej na jego temat. Wczoraj wieczorem poznaliśmy długość dwóch pierwszych odcinków 8. serii. A dociekliwi fani już zdążyli dogrzebać się do informacji dotyczącej długości całego sezonu.

12.03.2019
9:48
gra o tron czas trwania
REKLAMA
REKLAMA

„Gra o tron” niemal od początku swojego istnienia była łakomym kąskiem dla wszelkiej maści hakerów, twórców teorii spiskowych i poszukiwaczy spoilerów. Część zainicjowanych przez fanów działań była na rękę HBO, ale akurat ze spoilerami stacja bardzo szybko zaczęła walczyć. Każdy przeciek odcinków oznaczał wymierną stratę pieniędzy, a przedwczesne zdradzenie fabuły mogło popsuć zabawę wielu widzom. Dlatego przed finałowym sezonem HBO wyraźnie wzmocniło środki bezpieczeństwa.

Łatwo nie mieli domorośli paparazzi, którzy próbowali (sami lub przy pomocy dronów) robić zdjęcia z planu nowych odcinków. Ale pewne utrudnienia przeżywali też aktorzy, bo dostawali do przeczytania samozniszczalne scenariusze. Wygląda jednak na to, że po skończeniu zdjęć i rozpoczęciu oficjalnej machiny promocyjnej HBO postanowiło nieco poluzować antyspoilerowe zabezpieczenia. Od pewnego czasu fani znaleźli nowy sposób na wyciąganie informacji dotyczących 8. sezonu. Udało im się odkryć, że jeżeli modyfikacji podda się adres URL podstrony nowej serii na portalu HBO, to można w ten sposób uzyskać kilka cennych informacji.

Gra o tron czas trwania - jak długi będzie 8. sezon?

To właśnie w taki sposób fani dotarli do szczegółowej obsady pierwszego odcinka. A jak podaje amerykański portal IGN, użytkownik Disqusa o nicku noselessman zmodyfikował URL w taki sposób, że odkrył długość każdego odcinka. Do tej pory HBO oficjalnie potwierdziło jedynie czas trwania dwóch premierowych epizodów. Pozostałe były jedynie obiektem spekulacji. Mówiło się jednak, że ich długość będzie większa od poprzedników. Jeżeli wierzyć nowym informacjom, to właśnie tak będzie w rzeczywistości. Choć runtime całego 8. sezonu jest krótszy niż wielu się spodziewało.

REKLAMA

Finałowy sezon „Gry o tron” potrwa dokładnie sześć godzin i pięćdziesiąt minut. Złoży się na to sześć odcinków odpowiednio po: 54, 58, 60, 78, 80 i 80 minut.

Być może podane dane ulegną jeszcze zmianie do czasu premiery. Długość dwóch ostatnich epizodów (80 minut) jest identyczna z zaokrąglonymi danymi podawanymi jeszcze w styczniu. Dlatego wydaje się możliwe, że HBO dokona w nich jakiejś drobnej korekty. To oczywiście wciąż imponujący finał, ale wiele osób miało nadzieję, że mimo ograniczonej liczby odcinków 8. seria nie będzie dużo krótsza od poprzednich. Do tej pory odcinki „Gry o tron” trwały od 50 do 81 minut, choć przeważnie mieściły się w niecałej godzinie. Wydaje się jednak, że twórcy produkcji HBO przygotowali dla widzów ograniczony czasowo, ale wypakowany po brzegi treścią sezon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA