REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale

Gra o tron może wrócić później niż obiecywano, ale mamy pierwszą zapowiedź nowego sezonu

Na żadną produkcję świat nie czeka z równą niecierpliwością, co na ostatni sezon Gry o tron. Według początkowych zapowiedzi hitowy serial HBO miał powrócić do telewizji w pierwszej połowie 2019 roku. Najpewniej przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej. Ale są też dobre wieści – ujawniono pierwsze sceny z nowego sezonu.

27.08.2018
9:22
gra o tron tv promo
REKLAMA
REKLAMA

Gra o tron to bez wątpienia najważniejsza produkcja nadchodzącego sezonu. Serial oparty na serii książek George'a R.R. Martina zapoczątkował modę na ambitne produkcje telewizyjne i zarobił stacji HBO olbrzymie pieniądze. Tego typu jakość kosztuje, dlatego prace nad serialami HBO trwają dość długo. Zdjęcia do ostatniego sezonu już się zakończyły, ale pozostała jeszcze kwestia postprodukcji.

Fani Gry o tron wykazywali się jednak do tej pory zaskakującą cierpliwością. Świadczy o tym niewielka liczba spoilerów ujawnionych wbrew życzeniom HBO (firma zastosowała też środki zaradcze). Tymczasem między premierą ostatniego odcinka poprzedniego sezonu a powrotem Gry o tron na antenę minie z pewnością jeszcze pół roku. Może nawet więcej.

Sprzeczne informacje dochodzą od twórców serialu i od HBO.

Szef efektów wizualnych Gry o tron, Joe Bauer zaznaczył w rozmowie z Huffington Post, że będzie pracować nad ostatnim sezonem do maja 2019 roku. Dodał też, że zespół celuje w Nagrody Emmy odbywające się za dwa lata. Do tej pory uważano, że Gra o tron trafi na ekrany HBO i HBO GO w pierwszej połowie 2019 roku. Twierdził tak jeden z najważniejszych ludzi w firmie, Casey Bloys. Spekulowano, że może chodzić o kwiecień.

Żeby serial mógł zostać włączony do wyścigu o Emmy 2019 musi zostać wyświetlony w całości między 1 czerwca 2018 a 31 maja 2019 roku. Wypowiedź Bauera sugeruje, że Gra o tron nie załapie się w tym terminie. W uaktualnionej wersji artykułu Huffington Post pojawiła się jednak notka od przedstawiciela HBO, który poinformował portal, że data premiery w pierwszej połowie 2019 roku nie uległa zmianie.

To nie koniec nowych wieści o serialu Gra o tron.

REKLAMA

Bauer ujawnił także, że zdjęcia na planie pilota prequela dziejącego się w czasach Długiej Nocy rozpoczną się w lutym. W międzyczasie pojawiły się też plotki o premierze nowej powieści Martina, Winds of Winter również w 2019 roku. Źródłem tego przecieku jest chiński tłumacz książek Martina. Nie jest to jednak do końca wiarygodne źródło.

Pojawił się także pierwszy spot promocyjny zapowiadający nadchodzące na przyszły rok produkcje HBO. Pośród ujawnionych scen nie brakuje Gry o tron. Część ujęć pochodzi jeszcze z siódmego sezonu, ale znalazły się tam też nowe sceny. Chodzi m.in. o spotkanie Jona Snow i Sansy Stark.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA