REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Obsada spin-offa „Gry o tron” się powiększa. W serialu zagrają aktorzy z „Doktora Who” i „The Crown”

HBO już za niecały miesiąc rozpocznie nadawanie ostatniego sezonu „Gry o tron”. Nie będzie to jednak koniec opowieści z Westeros w telewizji. Już wiadomo, że powstanie spin-off, który opowie o czasach na długo przed wydarzeniami serialu. Do jego obsady właśnie dołączyło pięciu nowych aktorów, wielu z doświadczeniem pracy dla... Netfliksa.

27.03.2019
21:20
gra o tron prequel obsada
REKLAMA
REKLAMA

„Gra o tron” jest bezsprzecznie najważniejszych serialem ostatnich lat. Wiele osób zastanawiało się jednak, co stanie się po zakończeniu produkcji. Czy na jej miejsce pojawi się jakiś inny serial fantasy? Szybko okazało się jednak, że HBO wcale nie ma zamiaru rezygnować z wysokiej oglądalności, jaką zapewnia adaptacja twórczości George'a R.R. Martina. Zapowiedziany serial będzie prequelem i będzie toczyć się 5 tys. lat przed wydarzeniami „Gry o tron”.

Zdjęcia do produkcji ruszą latem 2019 roku. W obsadzie serialu znalazło się kilka absolutnie gwiazdorskich nazwisk prosto z Hollywood. HBO zainwestowało w już w m.in. Naomi Ackle, Alex Sharp, Josh Whitehouse, Toby Regbo oraz przede wszystkim w Naomi Watts. To jednak nie koniec. Jak podał portal Variety, w spin-offie „Gry o tron” zagra jeszcze piątka innych aktorów:

  • Marquis Rodriguez („When They See Us”, „Luke Cage”, „Iron Fist”)
  • John Simm („Doktor Who”, „Collateral”)
  • Richard McCabe („Peaky Blinders”, „Collateral”)
  • John Heffernan („The Crown”, „Luther”, „Brexit”)
  • Dixie Egerickx („The Secret Garden”)

Co ciekawe, wymienieni aktorzy mają za sobą wiele występów w serialach BBC oraz Netfliksa.

REKLAMA

To całkowicie odmienna taktyka niż ta, którą według najnowszych doniesień obrał Netflix. Serwis nadal szuka aktorów do „Wiedźmina”, ale zastrzega przy tym, że nie mogli wcześniej występować na planie „Gry o tron”. Jak widać, HBO nie przejmuje się podobnymi szczegółami. Świadczy o tym choćby fakt, że wspomniana piątka ma pojawić się w spin-offie w dosyć dużych rolach zajmujących co najmniej kilka odcinków.

Fanom bohaterów Westeros pozostaje czekać najpierw na 8. sezon „Gry o tron”, a potem pierwsze materiały z produkcji spin-offa. Na razie nie wiadomo, kiedy prequel trafi do telewizji. Biorąc jednak pod uwagę dużą staranność HBO w kręceniu swoich seriali, to raczej najwcześniej w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA