REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dzisiejszy odcinek „Gry o tron” kręcono 8 tygodni, a na plan wpadł... George Lucas. Twórcy pokazują kulisy

Na ten dzień fani „Gry o tron” czekali przez blisko dwa lata. Dzisiaj o 3:00 czasu polskiego na całym świecie wyemitowano pierwszy odcinek finałowej serii epickiego serialu HBO. Jeśli po obejrzeniu premiery wciąż jesteście nienasyceni, twórcy przygotowali dla was materiał zakulisowy.

15.04.2019
22:05
gra o tron materiał zakulisowy
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy odcinek ósmej serii „Gry o tron” można w dużej mierze opisać jako epizod krępujących spotkań. Nie było nam dane zobaczyć nawet skrawka płaszcza Nocnego Króla, a na ekranie pojawił się w sumie tylko jeden ożywiony umarły, którego w dodatku dość szybko zaprowadzono z powrotem do grobu. Pomijając jednak wszystkie elementy, które mogą się nam nie podobać z tego, czy innego powodu, w końcu w Westeros zapanowała zima. Mamy więc już za sobą epizod powitalny, który jednoczy pozostałych przy życiu bohaterów na dalekiej północy. Wedle zapowiedzi w 2. odcinku możemy już spodziewać się przedsmaku tego, na co jesteśmy od dwóch lat cierpliwie przygotowywani przez twórców, czyli wielkiej bitwy.

Jednak zanim ponownie zatopimy się w świat smoczych królowych i królów, armii umarłych i intryg dworskich musimy znowu swoje wyczekać. Do zabicia pozostaje nam wróg paradoksalnie trudniejszy niż armia umarłych, bo w swoich chłodnych kalkulacjach nieprzejednany, a więc czas. Przed nami sześć dni analiz, ponownego oglądania i wypatrywania najdrobniejszych szczegółów z pierwszego epizodu, które mogą nam podpowiedzieć, jak rozwiną się wydarzenia w kolejnym odcinku. Jednak nie samymi 50 minutami premierowego epizodu dostępnymi na HBO GO człowiek żyje.

Twórcy serialu „Gra o tron” udostępnili 17-minutowy materiał zakulisowy.

A w nim możemy przyjrzeć się jeszcze raz kluczowym momentom pierwszego odcinka i wraz z twórcami i obsadą aktorską przejść przez nie raz jeszcze. Z opublikowanego filmu dowiadujemy się na przykład, że kręcenie pierwszego epizodu finałowej serii „Gry o tron” zajęło reżyserowi Davidowi Nutterowi aż osiem tygodni. W dodatku na planie finałowego sezonu pojawił się George Lucas i na chwilę przejął reżyserską pałeczkę.

REKLAMA

Sami twórcy zauważają również, jak trudny był odcinek otwierający finałowy sezon „Gry o tron”. Musieli ująć w nim ogromną ilość spotkań po latach, a jednocześnie nie mógł to być wyłącznie odcinek pełen uścisków, łez szczęścia i spojrzeń spode łba. Fabuła w końcu powinna się toczyć dalej, zwłaszcza że do końca pozostało już tylko pięć epizodów. Czy to jednak wyszło twórcom? Cóż z pewnością jest to sporne pole, ponieważ sama historia nie za wiele posunęła się do przodu.

Pierwszy odcinek 8. sezonu serialu „Gra o tron” jest dostępny na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA