REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Proces o królobójstwo i ostatnie przygotowania przed bitwą - zapowiedź 2. odcinka 8. sezonu „Gry o tron”

Długo wyczekiwana chwila w końcu nadeszła. Premierowy odcinek 8. sezonu „Gry o tron” trafił do telewizji i od razu sprawił, że fani proszą o więcej. A HBO nie ma zamiaru trzymać ich całkowicie w niepewności. Dlatego w sieci pojawiła się już krótka zapowiedź tego, co wydarzy się w następnym odcinku.

15.04.2019
11:14
gra o tron s08e02
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące dwóch pierwszych odcinków ostatniego sezonu „Gry o tron”.

„Gra o tron” to serial pełen interesujących bohaterów, którzy zaskakująco często zmieniają sojusze i zdradzają najbliższych, by przeżyć. Żaden czyn tego typu nie zapisał się jednak w historii tak mocno jak zabicie króla Aerysa II Targaryena przez Jaimego Lannistera. Młody rycerz był częścią Gwardii Królewskiej, której członkowie przysięgają chronić króla nawet za cenę własnego życia. Dlatego morderstwo dokonane przez Lannistera odbiło się szczególnym echem w Siedmiu Królestwach i zdobyło mu przydomek Królobójcy. Oczywiście, widzowie hitu HBO doskonale znają powody zabicia Aerysa i skalę jego szaleństwa. Ale w świecie serialu Lannister nie zdradził swoich prawdziwych motywacji nikomu poza Brienne z Tarthu i być może swojemu rodzeństwu.

Wiele osób przebywających na początku 8. sezonu w Winterfell ma więc sensowny powody by nie ufać, a nawet nienawidzić Jaimego. W ostatniej scenie 1. odcinka widzimy Królobójcę przybywającego do siedziby Starków. Tam spotyka Brana, którego przed wielu laty zrzucił z okna wieży, ponieważ syn Neda i Catelyn podejrzał go w trakcie uprawiania seksu z własną siostrą. Nie wiemy, jak skończy się konfrontacja między dwoma mężczyznami. Warto pamiętać, że odkąd Bran stał się Trójoką Wroną, zachowuje się zupełnie inaczej i często podkreśla, że nie jest już Starkiem. Ale nawet jeśli on nie czuje nienawiści do Jaimego, to ktoś inny na pewno uważa inaczej.

Gra o tron s08e02 - Co pokazuje zapowiedź nowego odcinka?

Wygląda na to, że Lannister stanie przed obliczem Daenerys i jej najbliższych doradców. Możemy już założyć, że jego przyjęcie nie będzie zbyt przyjemne. Matka Smoków wspomni nawet swojego dawno zmarłego brata, który opowiadał jej historie o mordercy ich ojca i fantazjował, co zrobią temu mężczyźnie, gdy go znajdą. Nie wiadomo, co dokładnie Daenerys zrobi z Lannisterem, ale jak widać scenarzyści „Gry o tron” nie skończyli jeszcze ze wspominaniem starych czasów i spotkaniami różnych bohaterów po miesiącach lub nawet latach niewidzenia. Premierowy epizod był pełen takich sytuacji.

REKLAMA

Zapowiedź pokazuje też, że Winterfell kontynuuje przygotowania do walki z Białymi Wędrowcami. Gendry i pozostali kowale będą mieli jeszcze mnóstwo pracy, co być może poskutkuje zdobyciem nowego miecza przez Jorah Mormonta. Daenerys i Sansa dowiedzą się z kolei o zdradzie Cersei. A Tormund, któremu uda się powrócić do Winterfell, poinformuje Jona Snow, że mają czas do świtu. Wtedy rozpocznie się walka.

8. sezon „Gry o tron” jest dostępny na platformie HBO GO. Nowe odcinki będą pojawiać się, co tydzień w nocy z niedzieli na poniedziałek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA