REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. VOD

Już dziś obejrzysz najlepszy film Oscarów 2019. „Green Book” od teraz na HBO GO i wieczorem w HBO

„Green Book” podbił serca widzów i krytyków. Obraz wyróżniony Oscarem w 2019 roku m.in. w kategorii Najlepszy film od teraz zobaczycie w HBO GO, a dzisiaj wieczorem w telewizji HBO.

24.11.2019
11:50
green book hbo go premiera
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja w reżyserii Petera Farrelly'ego, znanego z takich tytułów jak „Głupi i głupszy” czy „Sposób na blondynkę”, to wspaniałe kino drogi, przywodzące na myśl takie filmy jak „Wożąc panią Daisy” czy „Rain Man”, ale także „Nietykalni”. Oto mamy do czynienia z dwójką zupełnie różnych od siebie bohaterów, którzy wydają się wyjęci z innych światów. Między nimi, w miarę trwania wspólnej podróży, zawiązuje się niezwykła nić porozumienia, która jest silniejsza niż powierzchowne podziały.

W roli głównej w „Green Book” wystąpił Viggo Mortensen. Na ekranie partnerował mu Mahershala Ali.

Mortensen wcielił się w Tony'ego Lipa, Amerykanina włoskiego pochodzenia, który pracuje jako kierowca. Jest bucem, nie przebiera w słowach i kocha jeść, najbardziej wszystko to, co niezdrowe i kaloryczne. Mężczyzna trochę wbrew swojej woli podejmuje się nowego zlecenia – ma wozić w ramach trasy koncertowej wybitnego muzyka – doktora Dona Shirleya (w tej roli wyśmienity Mahershala Ali). Problem w tym, że... Shirley jest Afroamerykaninem, a Lip jest rasistą, tak jak prawie cała jego rodzina i koledzy. Kiedy obaj panowie się spotkają, ich losy się odmienią. Niezwykła podróż wzdłuż Stanów Zjednoczonych Ameryki będzie niezapomnianym doświadczeniem i otwarciem się na to co inne, nowe.

„Green Book” to świetna opowieść o przyjaźni, różnicach kulturowych, kwestiach rasizmu i o walce Afroamerykanów o prawo do godności.

REKLAMA

Film zdobył trzy Oscary – w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor drugoplanowy i Najlepszy scenariusz oryginalny. Produkcja znajduje się w pierwszej trzydziestce najlepiej ocenianych filmów w serwisie Filmweb. Jego scenariusz został zainspirowany prawdziwą historią.

Obraz „Green Book” obejrzycie już teraz w HBO GO, a w telewizji HBO emisja zaplanowana jest na dzisiaj, czyli 24 listopada 2019, o godz. 20:10.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA