REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Lepiej wyciągnijcie chusteczki. Wiemy, co nastoletni Groot powiedział do Rocket Racoona pod koniec Avengers

Jak wiadomo wszystkim fanom komiksów i filmów Marvela, Groot zna tylko trzy słowa. Choć większość jego wypowiedzi można wywnioskować z kontekstu, to czasem jest problem ze zrozumieniem drzewopodobnego stwora. Dlatego reżyser Strażników Galaktyki zdecydował się ujawnić, co Baby Groot powiedział w jednej z ostatnich scen Avengers: Wojny bez granic.

07.05.2018
21:43
Baby Groot Avengers
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu Avengers: Wojna bez granic.

Groot pojawił się na ekranie w 2014 r. w filmie Strażnicy Galaktyki, po raz pierwszy racząc widzów słowami I am Groot. To jedyna fraza, jaką zna członek kosmicznej drużyny, choć jego kompani bez problemu są w stanie zrozumieć, o co mu chodzi. Między innymi właśnie dzięki powtarzaniu w kółko tych samych słów postać zyskała sobie rzeszę fanów i przeniknęła do świata memów.

I choć Groot pod koniec filmu poświęcił się dla dobra swoich przyjaciół, to w scenach po napisach oglądaliśmy jego nowe wcielenie. Wówczas wielu uważało, że bohater odrodził się niczym feniks z popiołów i stopniowo będzie wracać do dawnych rozmiarów. Jednak w Strażnikach Galaktyki vol. 2 drzewopodobny stworek wciąż był bardzo mały. Pojawiła się wówczas teoria, że Baby Groot to nie postać z poprzedniej części, ale odrębny byt. Potwierdził to reżyser James Gunn, który oficjalnie przyznał, że to syn członka kosmicznej ekipy. Teraz filmowiec podzielił się kolejną wiadomością odnośnie bohatera.

Wiemy już, co powiedział wchodzący w nastoletni wiek Baby Groot w jednej z ostatnich scen Avengers: Wojny bez granic.

Po tym, jak Thanos strzelił palcami, likwidując w ten sposób połowę istot we wszechświecie, część znanych nam bohaterów obróciła się w proch. Jedną z nich był właśnie Strażnik Galaktyki, który przed śmiercią zdołał wydobyć jeszcze jedno I am Groot, skierowane do Rocket Racoona. Wojowniczy szop był poruszony odejściem swojego przyjaciela, a ostatnie słowa tylko nasiliły jego uczucia. Za pośrednictwem Twittera James Gunn obwieścił, co nastoletni Groot powiedział do swojego kumpla:

Biorąc pod uwagę fakt, że Rocket uratował gałązkę Groota, z której powstał jego potomek, to można uznać, że szop w pewnym sensie jest przybranym ojcem stworka.

REKLAMA

Zapewne nawet nie wiedział, że nastoletni Groot właśnie tak go postrzega. Jeśli więc Gunn nie robi sobie żartów z internautów, to ostatnie sceny Avengers nabrały jeszcze większego wymiaru emocjonalnego.

Rozwinięcie historii poznamy 3 maja 2019 r., kiedy do kin trafią Avengers 4. Na 2020 r. planowana jest premiera Strażników Galaktyki vol. 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA