REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Aktor z filmów o Harrym Potterze nie żyje

Brytyjski aktor, który w swoim dorobku ma filmy z serii "Harry Potter" nie żyje. Leslie Phillips zmarł minionej nocy. Miał 98 lat. Wiadomość o jego śmierci potwierdził agent Jonathan Lloyd.

08.11.2022
15:35
harry potter aktor nie żyje
REKLAMA

Leslie Phillips nie żyje. Aktor miał w swoim dorobku mnóstwo interesujących filmów. Równie chętnie co w projektach artystycznych, grywał bowiem również w tytułach rozrywkowych. Dlatego w pamięci publiczności już na zawsze zostanie zapamiętany z ról w "Lara Croft: Tomb Raider", czy kilku odsłon serii "Harry Potter".

REKLAMA
Fot. Entertainment Press / Shutterstock.com class="wp-image-2061385"
Fot. Entertainment Press / Shutterstock.com

Aktor znany z Harry'ego Pottera nie żyje

W czasie swojej wieloletniej kariery (grać zaczął już w latach 30.) Leslie Phillips występował zarówno przed kamerą, jak i podkładał w filmach głos. O ile w "Lara Croft: Tomb Raider" mogliśmy go zobaczyć u boku Angeliny Jolie jako Wilsona, o tyle z "Harry'ego Pottera" tylko go słyszeliśmy. To on bowiem przemawiał jako Tiara Przydziału w "Kamieniu Filozoficznym", "Komnacie Tajemnic", czy "Insygniach Śmierci: Części II".

Harry Potter
REKLAMA

Wśród najważniejszych ról aktora na pewno trzeba również wymienić występ w "Venus" z 2006 roku, za który został wyróżniony nagrodą BIFA dla najlepszego aktora drugoplanowego i zdobył nominację do nagrody BAFTA. Prócz tego mogliśmy go zobaczyć również w "Imperium Słońca" czy "Pożegnaniu z Afryką". Ostatni raz pojawił się przed kamerą w 2012 roku w "After Death".

Leslie Phillips już od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł spokojnie we śnie w nocy z 7 na 8 listopada 2022 roku. Miał 98 lat. Informację o jego śmierci potwierdził portalowi Deadline agent aktora Jonathan Lloyd.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA