REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ty pamiętasz go jako Harry'ego Pottera, a ja uwielbiam go w tych rolach. Nie jesteśmy tacy sami

Daniel Radcliffe jako tytułowy bohater "Weird: The Al Yankovic Story" ćpa, wdaje się w romans z Madonną, pije na umór i obraża swoich przyjaciół? Przecież takie zachowanie nie przystoi Harry'emu Potterowi. Aktor wcielający się w czarodzieja już jednak od dawna wybiera podobnie dziwaczne role. Co więcej, jest w nich świetny.

04.11.2022
18:11
daniel radcliffe harry potter najlepsze role
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Rola Harry'ego Pottera przylgnęła do Daniela Radcliffe'a jak rzep do psiego ogona. Biorąc pod uwagę rozmiar fandomu, nie ma szans się od niej uwolnić, więc nawet nie próbuje. Tu występuje przeciwko transfobicznej postawie J.K. Rowling, a tam bierze udział w reunionie produkcji. Łatka jest jednak dla niego tyleż błogosławieństwem, co przekleństwem. Dlatego swoimi zawodowymi wyborami bawi się własnym wizerunkiem, nie dając się zaszufladkować. Przykładem może być występ w "Weird: The Al Yankovic Story".

W żartobliwej biografii Weird Ala Yankovica Daniel Radcliffe wciela się w główną rolę. Jako tytułowy muzyk wspina się po szczeblach kariery w showbiznesie, jednocześnie nabijając się z konwencji gatunkowej podobnych filmów. Tak przynajmniej możemy zakładać z recenzji produkcji, która zadebiutowała na The Roku Channel - niedostępnej w Polsce platformie. Aktor już jednak wcześniej wielokrotnie udowadniał, ze nie jest jedynie Harrym Potterem i z równym wdziękiem, co czarodzieja o złotym sercu, potrafi zagrać... pierdzącą tratwę.

REKLAMA

Nie tylko Harry Potter - najlepsze role Daniela Radcliffe'a

Chęć ucieczki z szuflady Harry'ego Pottera pchnęła Daniela Radcliffe'a w naprawdę szalone rejony kina. Ok, był sobie uroczym Wallacem w komedii romantycznej "Słowo na M", ale niedługo potem jako Allen Ginsberg wdał się w romans z Lucienem Carrem w "Na śmierć i życie". A przecież rola beatnika i tak nie była jego najbardziej zaskakującym występem w 2013 roku. Bo zagrał jeszcze w "Rogach".

W czasie swojej kariery Daniel Radcliffe próbował już przetrwać w Amazonii ("Dżungla"), pomagał szalonemu doktorowi jako Igor ("Victor Frankenstein"), a nawet walczył z niebezpiecznym duchem, nie mogąc wyciągnąć czarodziejskiej różdżki i krzyknąć Avada Kedavra ("Kobieta w czerni"). Tych tak odległych od Harry'ego Pottera ról było tyle, że w filmografii aktora to właśnie występy w adaptacjach prozy J.K. Rowling stają się odstępstwem od reguły. Oto najlepsze z nich:

Zaginione miasto - Abigail Fairfax

Harry Potter nigdy by czegoś takiego nie zrobił! Jako Abigail Fairfax Daniel Radcliffe porwał bowiem w "Zaginionym mieście" pisarkę tanich romansideł, aby odnalazła dla niego starożytny skarb. Chociaż aktor nie gra tu pierwszych skrzypiec, zdecydowanie kradnie całe show. Ten diabelski uśmiech i przerysowane zachowanie, będą wam się śnić po nocach.

Zaginione miasto - Daniel Radcliffe

Guns Akimbo - Miles

Z gnatami przyczepionymi do rąk, nie da się wyciągnąć czarodziejskiej różdżki. Daniel Radcliffe boleśnie się o tym przekonał w "Guns Akimbo". W szlafroku, wściekłym wyrazem twarzy i nieodłączną bronią trafia bowiem do śmiertelnie niebezpiecznej gry. Stawką jest życie jego byłej dziewczyny, więc szybko musi zmężnieć.

Człowiek-scyzoryk - Manny

Człowiek-scyzoryk - Daniel Radcliffe

Czy Harry Potter mógłby wyglądać gorzej od Voldemorta? Daniel Radcliffe w "Człowieku-scyzoryku" nie ma w sobie nic z uroku młodego czarodzieja. Do tego ciągle wydaje z siebie osobliwe odgłosy. Zabawne, w końcu... nie żyje. Tak, gra tutaj nieboszczyka, z którym główny bohater próbuje uciec z bezludnej wyspy. Aktor rozbraja widza skuteczniej niż zaklęcie Expelliarmus.

Imperium - Nate Foster

Harry Potter jako biały supremista? No nie. To akurat byłoby za wiele. Daniel Radcliffe wciela się tu w agenta FBI, który infiltruje grupę rasistowskich terrorystów. Niemniej przerazicie się, gdy zobaczycie go z ogoloną czachą.

Rogi - Ig Perrish

REKLAMA
Rogi - Daiel Radcliffe

Tytułowe rogi wyrastają Igowi, kiedy wszyscy w jego miasteczku podejrzewają go o zabójstwo swojej dziewczyny. Dzięki nim główny bohater zaczyna słyszeć myśli każdego napotkanego człowieka i w końcu rozpętuje istne piekło na ziemi. Oczywiście, z szelmowskim uśmieszkiem. Ach, Danielu Radcliffe'ie tą rolą skradłeś me serce. Dla innych pozostań sobie Harrym Potterem, ale dla mnie już zawsze będziesz diabłem wcielonym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA