REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hasbro przejmie DreamWorks Animation?

Drugi największy producent zabawek na świecie, Hasbro, planuje przejęcie DreamWorks Animation, studia odpowiedzialnego za takie animacje jak "Shrek", "Madagaskar" czy "Kung Fu Panda". Deadline informuje, że negocjacje niedługo dobiegną końca.

13.11.2014
16:56
Hasbro przejmie DreamWorks Animation?
REKLAMA

I choć finalizacja tego przedsięwzięcia wciąż nie jest stuprocentowo pewna, wszystko wskazuje na to, że Hasbro i DreamWorks osiągną porozumienie. Proponowana cena za akcję to 35 dolarów - ponad 50% więcej w stosunku do kursu zamknięcia z środy. Jeffrey Katzenberg, prezes DreamWorks Animation, wyznał, że jest to jedyna złożona jego firmie oferta, która przekracza cenę 30 dolarów za akcję.

REKLAMA
gi-joe dreamworks
REKLAMA

DreamWorks po tym, jak dochody studia spadły w ostatnim roku niemal o 40% potrzebuje pieniędzy, Hasbro szuka nowych rynków dla niektórych ze swoich marek, takich jak między innymi Transformers, G.I. Joe czy My Little Pony. Szanse na to, że firmy dojdą do porozumienia są więc spore. Co oznacza to dla konsumentów treści? Prawdopodobnie szereg nowych filmów animowanych, wykorzystujących licencje Hasbro i skierowanych przede wszystkim do najmłodszych. Nowa animacja poświęcona Transformersom mogłaby być przyjemną odtrutką po wybuchowych dziełach Michaela Baya i nie powiem, że nie oglądałabym nowego serialu o G.I. Joe. Oby tylko DreamWorks nie zatracił swojego unikalnego charakteru, to byłaby spora strata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA