REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Hawkeye" rozgrywa się długo po "Avengers: Koniec gry". Znamy nową chronologię MCU

Większość produkcji 4. fazy Marvel Cinematic Universe rozgrywała się do tej pory po wydarzeniach znanych z "Avengers: Koniec gry". Nie inaczej będzie z serialem "Hawkeye", ale tutaj znamy nawet dokładną datę. Kiedy rozgrywa się świąteczna przygoda Clinta Bartona i Kate Bishop?

23.11.2021
13:54
hawkeye marvel cinematic universe chronologia
REKLAMA

Premiera pierwszych dwóch odcinków serialu "Hawkeye" zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza dużą liczbę dodatkowych informacji dla fanów. Zaledwie wczoraj zadebiutował pierwszy klip z udziałem Piotra Adamczyka, a dzisiaj dowiedzieliśmy się więcej na temat umiejscowienia produkcji na osi czasu. Chronologia Marvel Cinematic Universe podlega w ostatnim czasie ciągłym zmianom z uwagi na premiery kolejnych filmów i seriali. Do tej pory najpóźniej rozgrywającym się tytułem MCU był "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", ale według najnowszych doniesień sytuacja ta ulegnie zmianie.

Stanie się tak z powodu dwóch produkcji. Pierwszą z nich jest "Eternals". Wypuszczony przed kilkoma tygodniach film Marvel Studios należałoby dołożyć do osi czasu na pierwszym i jednocześnie na ostatnim miejscu. Wszystko dlatego, że jego retrospekcje obejmują ponad 5 tys. lat ludzkiej cywilizacji, a wydarzenia z teraźniejszości rozgrywają się pod koniec 2023 roku. Czyli kilka miesięcy po "Avengers: Koniec gry". Marvel nie czekał jednak długo z dodaniem do tej układanki kolejnego elementu. Jest nim nowy serial poświęcony Clintowi Bartonowi i Kate Bishop.

REKLAMA

"Hawkeye" rozgrywa się tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2025 roku.

Tak przynajmniej twierdzi jeden z reżyserów serii Rhys Thomas. W rozmowie z portalem Total Film filmowiec dosyć wyraźnie wypowiedział się na temat odświeżonej chronologii Marvel Cinematic Universe. Czas akcji "Hawkeye'a" należy uznać za sporą niespodziankę. Od dłuższego czasu wiedzieliśmy bowiem o okresie bożonarodzeniowym, ale większość z nas zakładała raczej święta 2023 lub co najwyżej 2024 roku. Żadna z dotychczasowych nowości 4. fazy MCU nie przekroczyła granicy między 2023 i 2024 rokiem:

Clint jest osobą, z którą nie spędziliśmy wiele czasu w filmach. Teraz zobaczymy, w którym miejscu się znajduje mentalnie dwa lata po wydarzeniach z "Avengers: Koniec gry". Dowiemy się, co przez ten czas robił i jak radzi sobie ze swoją przeszłością. Okres świąteczny wiąże się z unikalną energią i atmosferą, więc umiejscowienie w nim serialu było czymś ekscytującym

- zaznaczył Rhys Thomas.
REKLAMA

Na początku serialu Hawkeye przybędzie do Nowego Jorku z członkami swojej rodziny na pokaz poświęconego Kapitanowi Ameryce musicalu. Tam okaże się jednak, że jego wrogowie nie zapomnieli o czasie, gdy stosował brutalne metody jako Ronin. Clint Barton będzie więc musiał stawić czoła przeszłości i wyszkolić utalentowaną łuczniczkę Kate Bishop, a wszystko to przed dniem Bożego Narodzenia.

Dwa pierwsze odcinki serialu "Hawkeye" trafią na Disney+ już 24 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA