REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO GO ma awarię na terenie Polski. Użytkownicy skarżą się od kilku dni

Obecność serwisów streamingowych w Polsce niezmiernie cieszy wszystkich rodzimych fanów filmów i seriali. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma żadnych awarii. Poważne problemy dotknęły HBO GO. Użytkownicy od kilku dni zgłaszają trudności z zalogowaniem się.

03.01.2019
18:37
hbo go awaria
REKLAMA
REKLAMA

HBO GO od kilku miesięcy walczy ze wszystkich sił o nawiązanie równorzędnej walki ze swoim największym konkurentem, czyli Netfliksem. Na początku października obniżono cenę usługi, aplikacja HBO GO jest również dostępna na coraz większej liczbie platform. Niestety, usługa nie weszła najlepiej w nowy rok.

Od początku stycznia wielu polskich użytkowników uskarża się na to, że HBO GO nie działa. Nie chodzi nawet o problemy z zalogowaniem, czy uruchomienie danego odcinka. Nie działa cała usługa. Co ciekawe (ale i mało pocieszające) trudności dotknęły HBO GO na każdej możliwej platformie. Stosunkowo najmniej widzów uskarża się na problemy z uruchomieniem serwisu w przeglądarce internetowej, ale niektórym osobom to również się nie udało. Niektórym widzom nie działa również aplikacja na telefon oraz ta uruchamiana za pomocą konsoli do gier. A ci, którym udało się dostać na stronę, piszą, że występują na niej choćby problemy z czcionką.

HBO GO - awaria.

hbo go awaria class="wp-image-238183"

Skalę problemu najlepiej pokazuje obrazek z portalu Down Detector, na którym duża część Polski świeci się na żółto lub pomarańczowo. Żadni nasi sąsiedzi nie mają podobnych problemów. Kilka awarii pojawiło się w Hiszpanii, ale tam skala jest bez porównania mniejsza. Wydaje się więc, że bez względu na to, jaka jest przyczyna problemów HBO GO, to ma ona przyczyny lokalne.

Niestety, krytyka spada też na pion firmy odpowiedzialny za kontakty z klientami. Użytkownicy platformy VOD od kilku dni przesyłają wiadomości do HBO Polska oraz piszą komentarze profilu HBO Polska na Facebooku, ale (jak twierdzą) nie otrzymują na nie odpowiedzi. Firma nie zdecydowała się także na żaden oficjalny komunikat w tej sprawie. Wielu odbiorców już grozi opuszczeniem HBO GO i przejściem na wyłączność do konkurenta, który nie ma podobnych problemów (choć Netfliksowi oczywiście też zdarzają się wpadki). To nie jedyne problemy, które na początku roku dotknęły usługę. Część posiadaczy konta na HBO GO uskarżała się na kłopoty z obejrzeniem premierowego odcinka 5. sezonu serialu „Luther”.

Aktualizacja:

REKLAMA

Redakcja Rozrywka.blog otrzymała odpowiedź od przedstawicieli polskiego oddziału HBO:

Dział techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem występujących usterek. Przepraszamy użytkowników za tę niedogodność.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA