REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

HBO GO taniej w Polsce! Serwis idzie na wojnę z Netfliksem i Showmaksem?

Jeżeli ktoś jeszcze zastanawiał się, czy warto zainwestować w subskrypcję jakiegokolwiek serwisu streamingowego, a jeśli tak to którego, to posunięcie HBO prawdopodobnie zakończyło te dywagacje. Koszt abonamentu w serwisie właśnie bardzo zmalał.

16.10.2018
13:10
hbo go tańsze w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Podczas gdy Netflix testuje zainteresowanie klientów droższymi planami, HBO GO przyjęło zupełnie odwrotną strategię. Do tej pory miesięczny koszt subskrypcji wynosił na naszym rynku 29,90 zł. Teraz jednak jest to niższy wydatek, bo jak mówi informacja na stronie serwisu:

Po okresie próbnym miesięczna opłata wynosić będzie 19,90 zł, która zostanie pobrana wybraną metodą płatności.

hbo go obniżka ceny class="wp-image-212054"

HBO reaguje na wyniki oglądalności.

A te dla wyżej wspomnianego serwisu nie prezentują się zbyt dobrze. Według raportu firmy Parrot Analytics w Polsce największą popularnością cieszy się Netflix mający już 760 tys. subskrybentów w kraju nad Wisłą. Szeroko zakrojone akcje marketingowe serwisu nie poszły na marne.

HBO GO przegrywa nawet z Showmaksem w zestawieniu najpopularniejszych seriali na wyłączność.

W pierwszej dwudziestce znalazły się takie produkcje jak Opowieść podręcznej czy Botoks, a Sprawa idealna dostępna na HBO GO zajęła dopiero smutną 29. pozycję. Pamiętajmy jednak, ze rok 2018 jest rokiem bez nowego sezonu Gry o tron. Gdyby nowe odcinki rozgrywające się w Westeros trafiły na platformę, wówczas to zestawienie mogłoby prezentować się nieco inaczej.

A na horyzoncie są jeszcze Amazon Prime Video i Paramount Play.

Obie usługi VoD nie są na dany moment szczególnie u nas popularne. Pierwsza z wymienionych nie miała w Polsce jeszcze oficjalnej premiery, choć można z niej już korzystać i zawiera polskie tłumaczenia filmów oraz seriali. Druga zaś, czyli Paramount Play, dostępna będzie wyłącznie jako usługa towarzysząca u pośredników.

REKLAMA

HBO musiało wyciągnąć wnioski. Skoro obecna formuła nie sprawdzała się na polskim rynku z pomocą być może przyjdzie konkurencyjna cena. Pamiętajmy, ze Netflix jest dużo droższą usługą, a Showmax, jak bądź również wymaga opłaty 19,90 zł za miesiąc, tak jak obecnie HBO GO, to zdaje się, że ma sporo mniej do zaoferowania, choć to moje subiektywne odczucie. Jednak Westworld, Ostre przedmioty czy Wielkie kłamstewka są dla mnie atrakcyjniejsze niż Rojst, Kobiety mafii lub Botoks.

Jeszcze długa droga przed HBO, aby dogonić Netfliksa, ale w porównaniu z Showmaksem szanse są względnie wyrównane. A przed nami premiera oryginalnego serialu HBO Polska, czyli Ślepnąc od świateł. No to, do biegu, gotowi, start!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA