REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Starcie gigantów. HBO GO czy Amazon Prime Video - porównanie ofert serwisów VOD

Porównujemy oferty dwóch największych konkurentów Netflixa - HBO GO oraz Amazon Prime Video. W kwestii serwisów VOD najpopularniejszym wyborem w Polsce jest Netflix. Jeśli jednak znudziła się wam jego oferta i chcecie wykupić abonament innego serwisu, to w jaką platformę streamingową warto zainwestować?  

21.10.2021
6:13
hbo-go-vs-amazon-prime-video.jpg
REKLAMA

Z tekstu dowiesz się: 

REKLAMA

HBO GO vs Amazon Prime - porównanie cenowe

Co się bardziej opłaca? Jeśli patrzymy na oba serwisy pod kątem wyłącznie finansowym, to jeszcze nie dawno w tej potyczce trzeba by ogłosić remis. Zarówno abonament za HBO GO, jak i Amazon Prime Video znajdowały się się w tym samym przedziale cenowym. Dziś sytuacja się zmieniała ze względu na wejście do Polski usługi Amazon Prime.

Regularne ceny serwisów wynoszą bowiem 24,90 zł dla HBO GO, natomiast o 25,99 zł za Amazon Prime Video. Nowa oferta wprowadziła jednak rewolucję. Użytkownik może skorzystać z serwisu VOD za 49 złotych rocznie, a do tego otrzymuje jeszcze dostęp do Prime Gaming i darmowe wysyłki ze sklepu Amazona.

Oba serwisy oferują użytkownikom jeden pakiet subskrypcji - nie ma tu podziału na liczbę użytkowników, rodzaj oferty czy jakość oglądanych filmów. Nawiasem mówiąc, w porównaniu z ofertą Netflixa jest naprawdę tanio i nieskomplikowanie. 

Oferta serialowa i firmowa HBO GO i Amazon Prime

HBO GO kojarzymy z wielu filmów i seriali oryginalnych, ale także z dostępu do  klasyków. Obejrzycie tu zatem zarówno wszystkie części "Harry'ego Pottera", "Shreka" czy "Władcy Pierścieni", jak i całe mnóstwo seriali czy filmów oznaczonych jako produkcje HBO, a wśród nich masa serialowych hitów. Ile jest więc tych produkcji w całym serwisie? Ciężko to określić, ponieważ na stronie co chwilę pojawiają się i znikają kolejne filmy i seriale, lecz według większości źródeł jest ich ok. 1,5 tys. Dodatkowo subskrypcja HBO GO daje wam także możliwość oglądania kanałów HBO, HBO 2 i HBO 3 na żywo. 

Amazon Prime Video oferuje, podobnie zresztą jak HBO GO, produkcje oryginalne - z absolutnie wartymi obejrzenia "The Boys" oraz "Fleabag", czy choćby ze świetnie przyjętą animacją "Niezwyciężony" na czele oraz całkiem sporo evergreenów i kultowych seriali, jak na przykład "Mad Man". Oprócz serwisu VOD Amazon Prime jest jednak także płatną wypożyczalnią filmów online, która działa na zupełnie innych zasadach, niezależnie od serwisu Prime Video. Ze znalezionych źródeł można wywnioskować, że łącznie filmów i seriali na platformie Amazona jest ponad 1,1 tys. Liczba dostępnych produkcji na Amazon Prime Video i HBO GO nie różni się więc znacząco. 

Jakość wideo na HBO GO i Amazon Prime Video

Decydując się na płacenie za abonament jakiegokolwiek serwisu streamingowego, warto przyjrzeć się jakości filmów, jakie nam oferuje. Jakość filmów na Amazon Prime Video zależy przede wszystkim od wieku danej produkcji. Im starszy film, tym niestety gorsza jakość. Wszystkie nowsze filmy i seriale są jednak dostępne w Ultra HD przy jakości dźwięku przestrzennego 5.1. 

HBO GO oferuje filmy w jakości od 720p do Full HD. Jak podaje strona serwisu, HBO GO dopasowuje jakość oglądanych produkcji do naszego połączenia internetowego oraz rozdzielczości ekranu. Jakość 4K dostępna jest wyłącznie w serwisie HBO MAX, który na tę chwilę nie jest jeszcze w Polsce dostępny, mimo wszystkich plotek i spekulacji, że jest już tuż tuż i zaraz się pojawi.

REKLAMA

W który serwis warto więc zainwestować?

Na to pytanie chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy serwis ma naprawdę pokaźną ofertę filmów i seriali, w tym tych oryginalnych. Wybór pomiędzy HBO GO a Amazon Prime Video to kwestia bardzo indywidualna. W gruncie rzeczy każdą z decyzji należy podjąć samemu, sprawdzając, czy dany serwis ma treści, których szukamy, albo takie, które potencjalnie chcą nas zainteresować. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, aby obie usługi potraktować jako uzupełniające się - zwłaszcza że ta od Amazona jest w ostatnim czasie bardzo, bardzo tania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA