REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO GO na Android TV jest już dostępne. Na aplikację czekaliśmy „tylko” rok

Jeśli tylko HBO powie, że coś zrobi, to nie trzeba stacji o tym przypominać co pół roku. HBO GO na Android TV wreszcie działa.

04.12.2018
13:48
hbo go na android tv aplikacja.
REKLAMA
REKLAMA

HBO GO ma burzliwą historię. Usługa wideo na żądanie od jednej z popularniejszych stacji premium z początku była dostępna wyłącznie dla klientów telewizji kablowej lub satelitarnej. HBO poszło jednak po rozum do głowy i po latach udostępniło swoją usługę wideo na żądanie wszystkim chętnym internautom w marcu tego roku.

Uwolnienie usługi VOD na żądanie od HBO nastąpiło na kwartał po udostępnieniu zupełnie nowej wersji aplikacji HBO GO i nowej odsłony webowej serwisu. Nie są one idealne, a błędy się zdarzają, ale i tak działają znacznie lepiej od poprzednich. Niestety nie wszyscy odbiorcy byli równie zadowoleni.

Problemem okazała się dostępność nowej aplikacji HBO GO na mniej popularnych platformach.

W pierwszym rzucie HBO GO trafiło na komputery osobiste w postaci nowej wersji webowej, a do tego pojawiły się aplikacje mobilne i nie tylko. HBO pozwoliło na dostęp do treści ze swojej biblioteki w ramach usługi wideo na żądanie z poziomu takich urządzeń jak:

  • telefony iPhone;
  • tablety iPad;
  • przystawki Apple TV;
  • konsole z rodziny PlayStation 4;
  • urządzenia mobilne z systemem Android.

HBO GO trafiło też na telewizory Smart TV marki Samsung, aczkolwiek ze sporym opóźnieniem - po zakupie jednego z modeli na 2018 roku ze zdumieniem odkryłem, że program nie był dostępny w sklepie z aplikacjami. Na szczęście HBO zadbało o to, żeby aplikacja się wreszcie pojawiła.

Do tej pory nie było HBO GO na Android TV.

System operacyjny Google’a znany ze smartfonów i tabletów doczekał się wydania na telewizory. Korzystają z niego takie marki jak np. Sony czy Philips. Niestety klienci tych firm musieli obejść się smakiem - HBO nie zadbało o to, by przygotować odpowiednią wersję aplikacji.

Było to zaskakujące o tyle, że HBO GO ma aplikację na mobilnego Androida, więc potrzeba było jedynie dostosować ją do obsługi za pomocą pilota, o co firma się pokusiła w przypadku platformy Apple TV. W przypadku konkurencyjnej platformy z niewyjaśnionych powodów na to się nie zdecydowano.

REKLAMA

W dodatku amerykański serwis HBO Now rozwijany niezależnie od europejskiej wersji, jest dostępny na Android TV od dawna.

Na szczęście wygląda na to, że czas oczekiwania dobiega końca. Aplikacja HBO GO na Android TV pojawiła się wczoraj niespodziewanie w sklepie z aplikacjami Google Play. Szkoda tylko, że klienci musieli czekać na to aż 9 miesięcy… a w dodatku jak zgłaszają osoby, które mają telewizory z systemem Android, aplikacji nadal nie da się w normalny sposób zainstalować. Pozostaje mieć nadzieję, że skoro aplikacja jest już w Google Play, to HBO szybko zdejmie tę sztuczną blokadę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA