REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Od marca narzekaliście na aplikację HBO Max. Wreszcie będzie aktualizacja

O HBO Max w ostatnich dniach mówiło się przede wszystkim w kontekście połączenia z Discovery+ w jedną platformę streamingową. Na tę nową wersję serwisu Europejczycy poczekają sobie jednak jeszcze około dwóch lat. Skupmy się zatem na teraźniejszości: oto HBO Max doczekało się aktualizacji aplikacji mobilnej i desktopowej, która wprowadziła szereg zmian.

09.08.2022
20:20
hbo max aktualizacja zmiany lista
REKLAMA

Ogłoszenie szeregu zaskakujących reform Davida Zaslava, prezesa Warner Bros. Discovery, odbiło się szerokim echem w świecie. Reakcje nie są pozytywne, wręcz przeciwnie narzekaniom nie ma końca. W pierwszej połowie 2024 roku do Europy dotrze jedno z zaplanowanych rozwiązań, czyli połączenie HBO Max z Discovery+ w jedną platformę streamingową.

Do tego czasu zmienić może się jeszcze wiele. a nawet jeśli strategia znów nie ulegnie zmianie, to i tak w najbliższym okresie przyjdzie nam korzystać z HBO Max w formie, która zadebiutowała w Polsce 8 marca tego roku. Oczywiście, nie oznacza to całkowitego braku ulepszeń i modyfikacji. Właśnie teraz przyszedł czas na aktualizacje wersji na komputery i aplikacji mobilnej.

REKLAMA

HBO Max: aktualizacja aplikacji. Co się zmieniło?

Być może moment jej wdrożenia wydaje się dziwny, ale prace nad tą aktualizacją rozpoczęły się jeszcze we wrześniu 2021 roku. Na pół roku przed ogłoszeniem fuzją z Discovery w kwietniu bieżącego roku. Zmiany mają być dosyć obszerne. Aktualizacja ułatwia nawigację, poprawia styl wizualny i dodaje kilka brakujących elementów. Pełna lista zmian prezentuje się następująco:

HBO Max: Ród Smoka w aplikacji
  • aplikacja dla iPadów wspiera teraz podzielony ekran, co pozwala na równoczesną pracę z innym programem
  • na urządzeniach mobilnych pojawił się przycisk Shuffle (na desktopach dostępny już wcześniej), pozwala ona na losowanie odcinka wybranego serialu
  • wsparto widok poziomy i portretowy na tabletach
  • dodano wsparcie dla funkcji SharePlay z iOS na iPhone’ach i iPadach, co pozwala na wspólne oglądanie za pośrednictwem FaceTime'a
  • sekcja z pobieraną zawartością doczekała się poprawek
  • ulepszono obsługę Chromecasta
  • odświeżono estetykę aplikacji
REKLAMA

Aktualizacji można już dokonać za pośrednictwem App Store (iOS) i sklepu Google Play (Android), ale jej pełne wdrożenie zajmie zapewne trochę czasu. Trudno mówić o zmianach rewolucyjnych, ale osoby często korzystające z HBO Max mobilnie z pewnością docenią udogodnienia i naprawę frustrujących niedoskonałości. To jednak tylko początek zmian, które muszą zajść w HBO Max, żeby platforma mogła nawiązać walkę z Netfliksem i Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA