REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

HBO Max to nie tylko hity od jednej stacji. W ofercie serwisu znajdziecie dużo więcej ciekawych filmów i seriali

Według najnowszych oficjalnych informacji, serwis HBO Max wejdzie do Polski w 2021 roku. Platforma ma szansę zagrozić hegemonii Netfliksa, ponieważ oprócz produkcji HBO zawiera też wiele klasycznych filmów, świetnych seriali i zupełnie oryginalnych materiałów. Sprawdziliśmy, co ciekawego można tam znaleźć.

07.12.2020
10:41
HBO Max: Najważniejsze filmy i seriale dostępne w serwisie [PRZEGLĄD]
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kilka dni temu szefostwo HBO ogłosiło oficjalnie plany transformacji istniejących serwisów w Europie do formy HBO Max. Planowo ma do tego dojść w 2. połowie 2021 roku, więc jest jeszcze czas na przygotowanie się, sprawdzenie oferty wszystkich ważnych graczy i podjęcie decyzji, czy warto wykupić subskrypcję. Redakcja Rozrywka.Blog chce ułatwić ten wybór, dlatego skrótowo przedstawiamy najważniejsze segmenty biblioteki HBO Max. Bo na tej platformie naprawdę można znaleźć ogromną liczbę produkcji.

HBO Max filmy i seriale – jakie produkcje oferuje nowy serwis VOD?

HBO Max Originals

HBO Max działa od maja 2020 roku, więc nie doczekało się jeszcze wielkiej liczby produkcji oryginalnych. Z każdym kolejnym miesiącem ich jednak przybywa, a niektóre już wzbudziły spore zainteresowanie widzów. Część z tych tytułów miała szansę zadebiutować również w Polsce (większość na HBO GO, ale np. „Close Enough” na platformie Netflix), natomiast niektóre zostały zachowane jako exclusive na rynek amerykański. Wejście HBO Max do Polski pociągnie więc za sobą również możliwość oglądania tych tytułów.

Najciekawsze produkcje: „Wychowane przez wilki”, „Stewardesa” (w grudniu na HBO GO), „Love Life”, „Close Enough”, „Looney Tunes Cartoons” (nowa wersja słynnych „Zwariowanych melodii”), „Adventure Time: Distant Lands” (spin-off serialu „Pora na przygodę”), „Expecting Amy”, „Doom Patrol” (oryginalnie tytuł należący do DC Universe), „Wiedźmy”, „Amerykanin w marynacie”

Treści wytwórni Warner Bros., Metro-Goldwyn-Meyer oraz studiów New Line Cinema i Ghibli

hbo max filmy seriale class="wp-image-469288"

Jak łatwo się domyślić, dużą część biblioteki HBO Max stanowią kultowe i nowe produkcje wytwórni Warner Bros. To w dużej mierze jedna z najważniejszych przewag tej platformy nad Netfliksem, który nie jest powiązany z żadną amerykańską wytwórnią filmową i ma bardzo ubogi zestaw starszych filmów. Na HBO Max znajdziemy z kolei tytuły Warner Bros., Metro-Goldwyn-Meyer czy New Line Cinema, takie jak „Casablanca”, „2001: Odyseja kosmiczna”, „Boogie Nights”, „Obywatel Kane” i wiele innych.

Z listopadowej aktualizacji serwisu szczególnie ucieszyli się fani twórczości J.R.R. Tolkiena. Do biblioteki HBO Max dołączyła wtedy bowiem trylogia „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” (dwa poprzednie filmy z tej serii były dostępne już wcześniej). Oczywiście do czasu premiery w Polsce część z tych tytułów może opuścić serwis z uwagi na kwestie licencyjne (dotyczy to nawet pojedynczych dzieł Warner Bros.), ale nie uszczupli to znacząco biblioteki.

Najciekawsze produkcje: „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Obywatel Kane”, „Brudny Harry”, „Imperium słońca”, „Wejście smoka”, „Fatalne zauroczenie”, „Uwolnić orkę”, „Gladiator”, „LEGO Przygoda”, „Zabójcza broń”, „Siedem”, „Casablanca”, „Sokół maltański”, „Matrix”, „Upiór z opery”, „Skazani na Shawshank”, „Obcy - 8. pasażer Nostromo”, „Pancernik Potiomkin”

Nowości kinowe z 2019 i 2020 roku

Wszystkim serwisom VOD zależy na tym, żeby jak najszybciej wykupywać prawa do pokazywania głośnych kinowych nowości. HBO Max nie jest tu wyjątkiem, dlatego widać również zwiększone inwestycje w premiery z 2019 i (mocno uszczuplonego przez koronawirusa) 2020 roku. Część z nich to oczywiście produkcje wytwórni Warner Bros., ale nie brak też tytułów udostępnianych w ramach czasowej licencji. Warto przy tym wspomnieć, że ta firma ogłosiła niedawno dosyć nietypowy plan na 2021 rok. Wszystkie kinowe nowości Warnera będą jednocześnie debiutować na HBO Max. W HBO Polska dowiedzieliśmy się jednak, że ta strategia dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych i na razie nie ma planów, by powtórzyła się też w naszym kraju.

  • Czytaj także: Jakie jeszcze informacje na temat HBO Max w Polsce zebraliśmy? Nowe szczegóły na temat ceny, oferty i kwestii technicznych znajdziecie TUTAJ.

Najciekawsze produkcje: „Niewidzialny człowiek”, „David Byrne's American Utopia”, „Nigdy, rzadko, czasami, zawsze”, „Ad Astra”, „Ukryte życie”, „Syn swego kraju”, „Detektyw Pikachu”, „Joker”, „Grzeczni chłopcy”, „Jojo Rabbit”, „Richard Jewell”, „Midway”, „LEGO Przygoda 2”, „Doktor Sen”, „Shazam!”, „Ptaki Nocy”

Serialowe hity od różnych producentów

Oprócz seriali oryginalnych HBO Max oferuje również olbrzymią bibliotekę tytułów, które wcześniej były dostępne innymi kanałami. Wbrew pozorom takie tytuły często stanowią największy lep na użytkowników, więc ich obecność bardzo pomaga w powiększaniu bazy subskrypcji. A nowa platforma HBO ma czym przyciągać. Oprócz najgłośniejszych istniejących produkcji tej stacji, warto wspomnieć też o specjalnie wykupionych prawach do „Przyjaciół”, „Teorii wielkiego podrywu”, „Miasteczka South Park” i „Doktora Who” oraz głośnych animacjach Adult Swim.

Najciekawsze produkcje: „Przyjaciele”, „Gra o tron”, „Czarnobyl”, „Euforia”, „Prawo ulicy”, „Rodzina Soprano”, „Teoria wielkiego podrywu”, „Rick i Morty”, „Robot Chicken”, „Pora na przygodę”, „Doktor Who”, „Samuraj Jack”, „South Park”, „Seks w wielkim mieście”, „Deadwood”, „Boardwalk Empire”, „Detektyw”, „Steven Universe”

Filmy i seriale DC

Komiksowe wydawnictwo DC należy do firmy WarnerMedia od 1989 roku, więc na długo zanim na podobne przejęcie Marvela zdecydował się Disney. Oznacza to, że w bibliotece HBO Max znaleźć można bibliotekę superbohaterskich produkcji rozciągającą się na ostatnich 30 lat. Oprócz klasycznych filmów z Supermanem i Batmanem, nowości z DCEU i oryginalnych seriali DC Universe, znajdziemy tam też produkcje telewizyjne tworzone przez lata dla stacji The CW i animowane produkcje kierowane od razu na DVD.

Łącznie to ponad 50 tytułów z superbohaterami i superzłoczyńcami DC. Warto natomiast pamiętać, że WarnerMedia handluje w dalszym czasie prawem do pokazywania konkretnych tytułów i np. przez następne pół roku na HBO Max nie zobaczymy trylogii Mrocznego Rycerza od Christophera Nolana (została sprzedana platformie Peacock).

REKLAMA

Najciekawsze produkcje: „Joker”, „Shazam!”, „Batman: Powrót Jokera”, „Liga Sprawiedliwych: Zaburzone kontinuum”, „Batman”, „Liga Sprawiedliwości”, „Ptaki Nocy”, „Wonder Woman”, „Strażnicy. Watchmen”, „Aquaman”, „Superman”, „Harley Quinn”, „Batwoman”, „Powrót Batmana”, „Batman w cieniu Czerwonego Kaptura”, „Batman Forever”, „Młodzi Tytani”, „Flash”, „Constantine”

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA