REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Polskie HBO Max będzie się różniło od amerykańskiego. Wszystko, co wiemy o usłudze, cenie i ofercie

Polscy fani popkultury mogą dziś wieczorem otwierać butelki z szampanem. Firma HBO oficjalnie poinformowała bowiem, że w przyszłym roku w naszym kraju pojawi się hitowy serwis VOD – HBO Max. Na temat polskiej wersji platformy nie wiemy jeszcze wszystkiego, ale pojawiają się już pierwsze informacje o zawartości jej biblioteki.

03.12.2020
21:56
hbo max oferta
REKLAMA
REKLAMA

Serwis HBO Max według wielu ekspertów branżowych i zaangażowanych widzów może w przyszłości stanowić największą konkurencję dla planów globalnej dominacji Netfliksa. Firma WarnerMedia musi jednak najpierw samemu wyjść ze swoją platformą poza Stany Zjednoczone. Pierwszy krok w tym kierunku zostanie wykonany w 2. połowie 2021 roku, gdy HBO GO i HBO Now w Europie zostanie oficjalnie przemianowane na HBO Max. Oficjalna informacja o tej przemianie pojawiła się w mediach zaledwie kilkadziesiąt minut temu, a już wywołała olbrzymi entuzjazm odbiorców.

Pierwotny komunikat ze strony HBO Europe nie obfitował natomiast w szczegóły dotyczące samej platformy. Czy HBO Max będzie wyglądało identycznie jak w USA? Jak dokładnie przebiegnie przeistaczanie się HBO GO w nowy serwis? Co w nim znajdziemy i ile za to zapłacimy? Redakcja Rozrywka.Blog zwróciła się do Agnieszki Niburskiej z zespołu PR HBO Polska w celu uzyskania odpowiedzi na przynajmniej część dręczących nas kwestii. Mamy więc dla was absolutnie najświeższe informacje na ten temat.

Biblioteka HBO Max w Polsce będzie w dużej mierze zbliżona do tej z USA, choć pojedyncze produkcje mogą nie być dostępne na wszystkich rynkach.

Między bajki możemy więc włożyć obawy części ekspertów, którzy sugerowali, że zmiana HBO GO na HBO Max będzie się w Europie wiązała tylko z kwestiami technologicznymi i nowym designem. Jest to istotne, ponieważ na tej drugiej platformie oprócz dzieł HBO znajdziemy również filmy z biblioteki Warner Bros., seriale Warner Television, bajki Cartoon Network, a także zawartość biblioteki takich nadawców jak Adult Swim, TNT, TCM, Crunchyroll, The CW, truTV, Boomerang, DC Entertainment, New Line Cinema, Miramax, Rooster Teeth, TBS i wielu innych.

Według słów Niburskiej część pozyskiwanego kontentu programowego może nie być dostępna na wszystkich rynkach, ale duża część na pewno będzie się pokrywać. To olbrzymia oferta pod względem treści. Co więcej, na HBO Max nie zabraknie również produkcji stworzonych przez HBO Europe. W tym polskich seriali takich jak „Wataha”, „Ślepnąc od świateł” i „Pakt”. Kolejne nowości tworzone w Europie mają już debiutować w ramach HBO Max. Więcej wątpliwości budzi kwestia oryginalnych produkcji HBO Max, które zostały stworzone do tej pory. W teorii wszystkie powinny się znaleźć również w polskiej ofercie serwisu, ale wcale nie musi tak być.

Większość z nich faktycznie debiutowała w naszym kraju na HBO i HBO GO, lecz animowany serial „Close Enough” stanowi dosyć zauważalny wyjątek. W Polsce mogą go bowiem oglądać posiadacze Netfliksa (i to w dodatku z oznaczeniem Netflix Original). Być może mamy tu do czynienia z rozwiązaniem tymczasowym. Natomiast nie zawsze informacje na temat oferty HBO Max w USA będą się pokrywać z tymi dotyczącymi Europy. Część mediów zdążyła już napisać za portalem IndieWire, że nowości wytwórni Warner Bros. w 2021 roku będą się pojawiać jednocześnie w kinie i na VOD. Podobnie miało być też w Polsce, ale według naszego źródła ta informacja dotyczy tylko USA. Zobaczenie premierowo filmów „Wonder Woman 1984”,Matrix 4” i „Diuna” będzie więc u nas nadal wiązać z pójściem do kina.

Cena HBO Max w Polsce ma pozostać konkurencyjna, czyli nie będzie tak wysoka jak w USA.

Amerykańscy klienci płacą za możliwość korzystania z serwisu 14,99 dol. za miesiąc. W ostatnim czasie kurs tej waluty spada, więc po przeliczeniu wychodzi ok. 55 zł. Dyrektor działu PR podkreśla jednak, że cena HBO Max zostanie dostosowana do warunków panujących na poszczególnych rynkach:

Serwisy HBO dostępne w Europie oferowane są w konkurencyjnych cenach na poszczególnych rynkach. Naszą ambicją jest utrzymanie konkurencyjności ceny także w przypadku oferowania HBO Max.

REKLAMA

Nie udało się nam natomiast uzyskać odpowiedzi na pytanie o dostępność tańszej wersji nowej platformy z reklamami. HBO już potwierdziło wprowadzenie takiej opcji w przyszłości, ale polscy przedstawicie HBO nie byli w stanie potwierdzić, czy dojdzie do tego również w Polsce. Na pewno plusem dla dotychczasowych użytkowników HBO GO będzie fakt, że ich subskrypcja zostanie automatycznie zaktualizowana do wersji HBO Max. Nowa o zupełnie nowej aplikacji ze wszystkimi funkcjonalności dostępnymi w USA, co stanowi ważny pozytyw w kontekście licznych problemów związanych z apką HBO GO.

Więcej informacji na temat nowej usługi HBO możemy się spodziewać w nadchodzących tygodniach. Ale już teraz widać, że szykuje się nam potencjalny hit roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA