REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max w Polsce najpewniej pod koniec lutego. Tak twierdzą nieoficjalne źródła z Polski i Słowacji

HBO Max według oficjalnych informacji trafi do Polski w 2022 roku. Mało kto spodziewał się jednak, że może to nastąpić tak szybko. Najnowsze zakulisowe wieści ze Słowacji i naszego kraju podają dokładną datę wejścia serwisu na koniec lutego. Wiemy też więcej o tym, co stanie się z HBO GO i naszymi dotychczasowymi kontami.

14.01.2022
16:15
hbo max w polsce data premiery co z hbo go
REKLAMA

HBO Max w Polsce za nieco ponad miesiąc? Coraz więcej wskazuje na to, że Polacy są coraz bliżsi premier dwóch zupełnie nowych serwisów VOD. Nie tak dawno informowaliśmy o prawdopodobnej cenie Disney+, a teraz prawdopodobnie wiemy też więcej na temat przyszłości HBO GO i HBO Max w naszym kraju. Najświeższe doniesienia w tej sprawie płyną ze Słowacji. Jak podaje tamtejszy portal Zive, WarnerMedia planuje mocny początek roku w centralnej i południowo-wschodniej Europie.

Trzeba mieć oczywiście na uwadze, że wszystko to są nieoficjalne doniesienia, natomiast pokrywają się one z tym, co wiedzieliśmy już wcześniej. HBO Max wprost informowało w poprzednim roku, że kraje takie jak Słowacja, Czechy czy Polska mogą się spodziewać premiery tego serwisu na początku bieżącego roku. Dzisiaj doszło do wycieku nieoficjalnej daty premiery i szczegółów działania usługi na słowackim rynku.

REKLAMA

HBO Max w Polsce już 22 lutego 2022 roku? Wiele na to wskazuje.

Dziennikarz Zive opiera swoje doniesienia na informacjach od słowackich dostawców telekomunikacyjnych, z którymi negocjuje HBO. Według tych świadectw firma znajduje się w finalnej fazie testowania lokalnych wersji platformy. Wszystko przebiega zgodnie z planem zakładającym uruchomienie usługi już 22 lutego. Nie oczekuje się dalszych opóźnień. Co więcej, portal informuje, że start obejmie szereg innych krajów z regionu.

Takie działanie byłoby zgodne z dotychczasową strategią HBO Max, więc podobny scenariusz wygląda jak najbardziej wiarygodnie. Portal Rozrywka.Blog dysponuje nieoficjalnymi informacjami, które wskazywały na debiut HBO Max w Polsce w okresie przełomu między lutym i marcem. Data 22 lutego 2022 roku pasuje do tego modelu idealnie. Nie znamy nadal dokładnej ceny usługi, ale Słowacy podają w tym temacie kilka interesujących faktów.

HBO Max zastąpi HBO GO. Wasze dotychczasowe konta zostaną podtrzymane w nowym serwisie, identyczna ma też być cena.

REKLAMA

HBO szykuje też atrakcyjną ofertę dla nowych klientów, którzy do tej pory nie posiadali subskrypcji. Mówi się dodatkowo o ofercie płatności za cały rok, która będzie bardziej opłacalna. Na podobny krok zdecydował się niedawno Amazon Prime Video. Istotna wydaje się również obecność licznych technologicznych usprawnień, które względem HBO GO przyniesie wejście HBO Max.

Serwis ma być dostępny w całości w Ultra HD. Wyższa jakość będzie oprócz tego dostępna w przypadku wybranych tytułów (bez żadnych dodatkowych opłat). Użytkownicy będą mogli korzystać z trzech urządzeń jednocześnie, czyli więcej niż wynosi limit na HBO GO. Planuje się też dodanie osobnych profili dla członków rodziny i utrzymanie obecnej możliwości oglądania produkcji offline. Z HBO Max będziemy mogli korzystać za pomocą przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej, konsol do gier oraz telewizorów z Android TV, a także wybranych modelów Smart TV Samsunga i LG.

Szybkie wejście HBO Max zgadza się też z wcześniejszą zapowiedzią firmy, że w Polsce otrzymamy na początku roku dostęp do kinowych hitów "Diuna" i "Matrix Zmartwychwstania".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA