REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amy Adams na tropie mordercy nieletnich dziewczyn. Sharp Objects – zwiastun

HBO zapowiada oryginalną produkcję w gwiazdorskiej obsadzie. W trakcie premiery drugiego sezonu Westworld, pokazano pierwszy zwiastun nadchodzącej mini-serii z udziałem Amy Adams - Sharp Objects. Aktorka wcieli się w dziennikarkę próbującą odkryć tajemnicę morderstw dwóch młodych dziewczyn.

23.04.2018
10:58
Zwiastun nowego serialu od HBO. W Sharp Objects wystąpi Amy Adams
REKLAMA
REKLAMA

Sharp Objects to dzieło oparte na motywach debiutanckiej powieści Gillian Flynn. Wydana w 2006 roku książka spędziła ponad siedemdziesiąt tygodni na liście bestsellerów New York Timesa.

Fabuła powieści śledzi działania dziennikarki prasowej Camille Preaker, która wraca do swojego rodzinnego miasta, by zbadać sprawę morderstw dwójki młodych dziewczyn. Dziennikarka coraz mocniej angażuje się w sprawę i zaczyna identyfikować ofiary ze swoją siostrą, Marian, która zmarła w młodym wieku.

sharp objects amy adams class="wp-image-156240"

W roli głównej wystąpi pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams.

Głośne nazwiska znajdą się jednak również za kamerą Sharp Objects. Za scenariusz produkcji odpowiada sama Flynn wraz z Marti Noxon, która została również showrunnerką. Reżyserią wszystkich ośmiu odcinków zajmie się za to twórca Wielkich kłamstewek Jean-Marc Vallée. Szykuje się więc kolejny wielki hit HBO od tego reżysera. W obsadzie serialu oprócz Adams znajdą się również Patricia Clarkson, Chris Messina, Eliza Scanlen, Elizabeth Perkins i Matt Craven.

REKLAMA

Trailer produkcji zdaje się wskazywać na styl podobny do innego dzieła opartego na twórczości Flynn, czyli Zagubionej dziewczyny. Wygląda zarazem na to, że bohaterka grana przez Adams zacznie bardzo silnie utożsamiać się ze zmarłymi dziewczynami. Znajome otoczenie i własna tragiczna przeszłość wyzwolą w niej wizje i halucynacje. HBO nie chce dawać swoim widzom kolejnej zwykłej opowieści kryminalnej. Flynn znana jest zresztą z tego, że w ciekawy sposób wykrzywia motywy znane z klasyki gatunku.

Premiera Sharp Objects na HBO zapowiadana jest na czerwiec bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA