REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

"Hellbound" to nowy koreański hit Netfliksa. Szukacie czegoś podobnego? Oto kilka propozycji

"Hellbound" Netfliksa już za wami i macie chrapkę na więcej podobnych produkcji? Zastanawiacie się, co obejrzeć? Spokojnie, podpowiadamy podobne tytuły, które znajdziecie na VOD.

25.11.2021
6:00
hellbound podobne netflix serial co obejrzeć
REKLAMA

"Hellbound" okazał się kolejnym koreańskim serialem Netfliksa, który przypadł do gustu widzom. Nic dziwnego - choć nie jest pozbawiony wad, wyróżnia się na tle wielu podobnych historii i potrafi zaangażować. Produkcja wbiła się już na pierwsze miejsce TOP 10 Netflix Polska, a wyniki oglądalności zapewne zadowolą włodarzy serwisu. Fajnie, że w zalewie taśmowo produkowanych przeciętnych czy słabych filmów i seriali do oferty platformy regularnie trafiają też godne uwagi produkcje. Jeśli szukacie czegoś podobnego do "Hellbound", mamy dla was kilka sugestii.

REKLAMA

Hellbound: podobne seriale na Netfliksie i innych serwisach VOD. Co obejrzeć?

Podobnych do "Hellbound" produkcji nie brakuje na VOD - oczywiście, mowa o podobieństwach różnego kalibru i w różnych aspektach. Czasem jest to kwestia zbliżonej atmosfery, czasem kojarzących się ze sobą wątków czy postaci, a czasem po prostu podobnych elementów gatunkowych. Postaraliśmy się podrzucić wam kilka pozycji, którym może uda się wypełnić lukę po "Hellbound".

The Kingdom

"Kingdom" jest kolejnym pełnym nadprzyrodzonych zjawisk dreszczowcem Netfliksa. Co ważne - bardzo udanym. Serial łączy zombie horror z historycznym dramatem czasów feudalnych, zgrabnie przeplatając ze sobą elementy grozy i fascynujące obserwacje tej rzeczywistości: królestwa postawionego w obliczu apokaliptycznej epidemii i politycznego chaosu. Efekt? Serial o zombie bardziej trzymający w napięciu, angażujący i niepokojący niż inne znane produkcje o żywych trupach.

Pozostawieni

Jedyna produkcja z listy, której nie znajdziecie na Netfliksie. Co łączy ten jeden z najlepszych seriali HBO z "Hellbound"? Ten serial spod znaku "co jeśli" również przygląda się ludzkości w jej krytycznym momencie - gdy nagle, bez żadnego wytłumaczenia, w powietrzu rozpłynęło się 2% z całej ludzkiej populacji. Oczywiście, "Pozostawieni" to żaden horror, a twór kontemplacyjny, który często jednak stawia podobne pytania czy opowiada o zbliżonych mechanizmach radzenia sobie z tak abstrakcyjnym kryzysem. W obu produkcjach rozprzestrzeniają się kulty i sekty, a ludzie rozpaczliwie szukają zarówno odpowiedzi na egzystencjalne pytania, jak i sposobów na poradzenie sobie z chaosem.

Sweet Home

Kolejna oparta na webtoonie produkcja. Jej fabuła również dotyczy pojawienia się przerażających stworzeń, które sprowadzają na pozostałych śmierć - w tym apokaliptycznym dramacie grozy grupa uwięzionych w mieszkaniu ludzi stara się zachować człowieczeństwo, gdy inni zmieniają się w krwiożercze bestie. Serial odniósł duży sukces, ciesząc się zainteresowaniem widowni. Zręcznie łączy cechy gatunku z wizualnym rozmachem i aspektami dramatu na głęboko emocjonalnym poziomie.

Suaha: The Sixth Finger

Ten thriller opowiada o duchownym badającym religijne ugrupowania, który zwraca się on do znajomego buddyjskiego mnicha z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy nowej sekty o tajemniczym pochodzeniu. Ta mroczna południowokoreańska produkcja, podobnie jak "Hellbound", wiele uwagi poświęca sektom, zadając pytania dotyczące wiary, definicji grzechu czy innych okołoreligijnych kwestii.

REKLAMA

Hellbound: podobnych seriali na VOD nie brakuje

"Hellbound" od Yeon Sang-ho ("Zombie Express") oparte jest na jego webtoonie. Serial konfrontuje społeczeństwo z przerażającą sytuacją, w której nadnaturalne istoty pojawiają się przed ludźmi, wieszcząc ich śmierć. W wyznaczonym przez nie czasie delikwentów dopadają egzekutorzy, mający wykonać tzw. demonstrację i brutalnie ich zamordować. Jak można się spodziewać, świat ogarnia panika.

Rosnący wybór solidnych koreańskich produkcji z nadnaturalnymi akcentami i zacięciem społecznym w ofercie Netfliksa cieszy - a przecież nie tylko tam znajdziemy naprawdę godne uwagi seriale w zbliżonym stylu. Produkcje mniej lub bardziej podobne do "Hellbound" czekają, aż je obejrzycie - powyższe propozycje powinny ułatwić wam poszukiwania i zagwarantować kolejne godziny solidnej rozrywki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA