REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

„Hobbit” zostanie zaadoptowany na sztukę teatralną. Już teraz można kupić bilety na to wydarzenie

Hobbit, czyli tam i z powrotem, i do… Białegostoku. To właśnie teatr w województwie podlaskim jako jedyny w Polsce pozyskał prawa do wystawienia spektaklu opartego na książce J.R.R. Tolkiena. Co wiemy na temat sztuki?

21.03.2019
11:36
hobbit spektakl teatr dramatyczny
REKLAMA
REKLAMA

Sceniczny „Hobbit”, jak poinformował portal Bialystokonline.pl, będzie wystawiony w białostockim Teatrze Dramatycznym. Premiera przewidziana jest na pierwszą połowę maja tego roku. Przedstawienie będzie tam wystawiane przez najbliższe trzy lata, gdyż na taki okres opiewa licencja uzyskana przez teatr. Jej zdobycie zajęło blisko rok.

Reżyserem spektaklu, a także scenarzystą, choreografem i autorem muzyki jest Grzegorz Suski. Jako reżyser debiutował spektaklem „Cudowny Naszyjnik” w Teatrze STU. Ponadto ma na koncie szereg ról aktorskich – te dramatyczne („Hamlet”), musicalowe („Metro”) i kaskaderskie („Makbet”).

„Hobbit” w wydaniu Teatru Dramatycznego będzie wierny książkowemu pierwowzorowi.

Reżyser na konferencji prasowej obiecał, że będzie to wersja, jakiej chciał sam Tolkien. Będzie się ona wystrzegać współczesnych wstawek, za to ma się trzymać mitologii Śródziemia. Można się spodziewać prawdziwego rozmachu, gdyż na deskach sceny wystąpi łącznie 33 aktorów, czyli niemal cały zespół teatru. Grzegorz Suski dodał:

Chcemy zrobić bardzo ciekawe widowisko. Duże znaczenie ma też fakt, że w Białymstoku istnieją świetne pracownie, które zajmują się sztuką kostiumograficzną czy charakteryzacją. Mamy nadzieję, że spektakl zainteresuje widza młodego.

Scenografię przygotuje Sławomir Czyż, zaś kostiumy Anna Czyż. Poznaliśmy już także część obsady, a w niej Monika Zaborska, Piotr Szekowski, Franciszek Utko, Marek Cichucki jako Bilbo oraz Piotr Szekowski w roli Thorina. Wymieniony zespół zostanie wsparty kaskaderami i akrobatami. W finale spektaklu pojawi się również smok Smaug, zatem twórcy wysoko zawiesili sobie poprzeczkę obiecując scenograficzny i kostiumowy rozmach.

REKLAMA

Już można nabywać bilety na to wydarzenie.

Premiera została zapowiedziana na 11 maja na godzinę 16:00. Czas trwania spektaklu to 100 minut. Kolejne pokazy odbędą się w dniach 12-14 maja oraz 15-16 maja. Zaplanowano również przedstawienia na czerwiec. Ceny biletów oscylują w przedziale między 20-50 zł. Można je kupić na stronie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA