REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Horror Rytuał już teraz w serwisie Netflix. Serwis dba o fanów gatunku

Netflix dba o fanów horrorów, choć z różnym skutkiem. Jego Gra Geralda była wyśmienita, The Open House ucieszył już znacznie mniej, a Paradoks Cloverfield spotkał się ze sprzecznymi opiniami. Dziś do biblioteki serwisu trafił film Rytuał.

09.02.2018
11:37
the ritual netflix
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja ukazała się pod szyldem Netflix Original. Film w reżyserii Davida Brucknera oparty jest o fabułę książki Adama Nevilla, która została wydana pod tym samym tytułem. Bruckner ma już na swoim koncie pracę przy innych horrorach, takich jak V/H/S czy Southbound.

Historia opowiada o grupie przyjaciół - czterech młodych mężczyznach.

Bohaterowie ostatnio nie spędzali ze sobą za dużo czasu, ale postanowili razem wyruszyć na wyprawę. Wspólnie wędrują po górach w Szwecji. Być może to będzie ich ostatnia przygoda, bowiem znajdują się w niebezpieczeństwie.

Macie skojarzenia z Blair Witch Project? Całkiem słusznie. Złowrogi las, grupa znajomych i zagrożenie - Rytuał wykorzystuje znane w horrorach motywy. Choć ocena w serwisie Filmweb (5,5) nie jest najlepsza, w IMDb wynik filmu prezentuje się nieco inaczej. Jego średnia ocen wynosi tam 6,3. Kiedy spojrzy się na Rotten Tomatoes, da się zauważyć, że opinie o produkcji są sprzeczne - ja już wiem, że dzisiaj wieczorem sama sprawdzę horror Brucknera.

REKLAMA

W filmie wystąpili m. in.: Rafe Spall, Arsher Ali, Robert James-Collier, Sam Troughton i Paul Reid. Brytyjska produkcja swoją premierę miała w 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA