REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiosną też można się bać. 7 wyjątkowych horrorów, na które czekamy

Wygląda na to, że na wiosnę dostaniemy sporo naprawdę dobrych horrorów. Kilka z nich miało już premierę za oceanem i zebrały bardzo wysokie noty. Inne będą kinowymi zapychaczami na coraz cieplejsze dni.

20.03.2018
14:29
Oto 7 najlepiej zapowiadających się horrorów tej wiosny
REKLAMA
REKLAMA

Zaczynamy jednak od serialu, bo ten jest wyjątkowy.

Już na początku kwietnia na polskim AMC pojawi się serial grozy w reżyserii Edwarda Bergera i produkcji Ridleya Scotta. Terror opowie o perypetiach załogi Królewskiej Marynarki Wojennej, która wyrusza na północ, aby szukać morskiej drogi do Indii przez Ocean Arktyczny. Co może pójść źle, kiedy statek staje w wodzie skutej lodem, a do Londynu daleko? Wszystko. Włącznie z obecnością nadnaturalnych istot. Serial zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i oparty o książkę o tym samym tytule.

Premiera: 5 kwietnia

Za oceanem Ciche miejsce podbiło gusta krytyków zgarniając najwyższe oceny. My musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, ale wszystko wskazuje na to, że w nagrodę dostaniemy bardzo satysfakcjonujący horror ze świetną Emily Blunt w roli głównej.

Już samo zawiązanie akcji wydaje się dość niecodzienne. Obserwujemy bowiem życie ludzi mieszkających w nawiedzonym domu. Ciepło rodzinnego ogniska trwa niezmącone, dopóki nikt z domowników nie wyda głośnego dźwięku. Właśnie dlatego wszyscy porozumiewają się na migi i chodzą na palcach. Niestety plan bierze w łeb w najmniej sprzyjającym momencie. Oczywiście w nocy.

Premiera: 13 kwietnia

Prawda czy wyzwanie

Według scenarzystów tej kwietniowej premiery popularna wśród młodych ludzi gra ma też o wiele mroczniejsze oblicze. Jeśli nie gramy według jej zasad, giniemy w wypadku. Jeśli zaś godzimy się na wyzwanie czy prawdę, sprawiamy ból sobie lub otoczeniu. Reżyser ma już na koncie całkiem przyzwoite Kick-Ass 2, a zwiastun wygląda więcej niż zachęcająco, choć zdradza wiele szczegółów. Ja z pewnością dam Prawdzie czy Wyzwaniu szansę.

Premiera: 20 kwietnia

Ghostland

Kiedy w horrorze trzy kobiety samotnie sprowadzają się do domu na odludziu, to raczej nie spotka ich nic przyjemnego. W Ghostland do ich drzwi zapukać ma szajka rozbójników o psychotycznym zacięciu.

Francuski horror wygrał w tym roku Festiwal Gerardmer 2018, ale najbardziej znany jest z pozwu, który główna aktorka wniosła przeciwko twórcom. W czasie kręcenia jednej ze scena miała zranić się dość niefortunnie kawałkami rozbitego lustra, które pozostawiły na jej brodzie nieprzyjemną bliznę. Na ile to prawda, a na ile akcja marketingowa, przekonamy się wkrótce.

Premiera: 4 maja

The Lodgers. Przeklęci

Lokacje jak z Kobiety w czerni i hipnotyzująca para głównych bohaterów - z tym przed premierą kojarzy mi się The Lodgers. Do tego dziwny, niewygodny klimat i zimne barwy sprawiają, że odliczam dni do 11 maja.

Sam film ma się koncentrować na odkrywaniu rodowej tajemnicy, która zaprowadziła rodziców rodzeństwa na cmentarz.

Premiera: 11 maja

Dziedzictwo. Hereditary

W drugi dzień astronomicznego lata do polskich kin zawita kolejny hitowy horror ze świetnymi ocenami za oceanem. Dziedzictwo wyszło spod ręki twórców Czarownicy i Split, a przez część recenzentów jest nazywane arcydziełem gatunku.

Film opowie historię przypadków rodziny Grahamów. Kiedy jej seniorka, Ellen, przenosi się na tamten świat, pozostałym przy życiu domownikom zaczynają się przytrafiać niewytłumaczalne rzeczy. Więcej trailer nam nie mówi - i dobrze.

Premiera: 22 czerwca

Bonusowo: Słudzy diabła

Ten indonezyjski (!) horror miał już swoją polską premierę, ale nieczęsto można go spotkać w kinach. Tym razem przypomni go warszawska Luna. Sam wybiorę się do kina, bo nieczęsto można u nas spotkać horrory z tej części świata.

Ci, którzy film już widzieli, sugerują, że widać w nim nieco amatorki, ale jest też mnóstwo świeżych pomysłów, a przecież to nowe pomysły na wywoływanie strachu w horrorach cenimy najbardziej.

REKLAMA

Seans odbędzie się 6 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA