REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Agnieszka Chylińska dołączyła do Hot16Challenge. Nosowska poszła inną drogą i stworzyła tryptyk o „ostrym cieniu mgły”

Pandemia koronawirusa jest daleka od zakończenia, pracownicy służby wciąż ciężko pracują przy osobach zarażonych, polskie gwiazdy namawiają do wspierania tych wysiłków za pomocą Hot16Challenge. Następną artystką, która odpowiedziała na nominację jest Agnieszka Chylińska. Diametralnie inaczej na zamieszanie zareagowała za to Katarzyna Nosowska.

12.05.2020
21:32
hot16challenge agnieszka chylińska
REKLAMA
REKLAMA

Druga edycja Hot16Challenge zatacza w ostatnich dniach coraz szersze kręgi, zahaczając o celebrytów nie mających absolutnie nic wspólnego z hip-hopem. Swoje 16-wersowe kawałki wymyślali już muzycy pop, rockmani, pisarze (Jakub Żulczyk i Dorota Masłowska), a ostatnio też politycy. Największe poruszenie wywołał jednak wczorajszy występ prezydenta Andrzeja Dudy, który zasłynął przede wszystkim enigmatycznym hasłem o „ostrym cieniu mgły”.

Komentarze na temat rapu głowy państwa są bardzo podzielone. Część krytyków uważa, że tego typu forma jest niegodna urzędującego prezydenta, a inni mają więcej obiekcji na temat tekstu i wykonania niż samej intencji. Wielu internautów wychodzi też z założenia, że na koniec najważniejsze są pieniądze zebrane na rzecz walki z koronawirusem, a zaangażowanie Andrzeja Dudy może otworzyć akcję na nowe środowiska.

Katarzyna Nosowska dołączyła do grupy, która kpi z rapu prezydenta. Artystka nagrała trzy filmiki poświęcone „ostremu cieniowi mgły”.

Pierwsze wideo opublikowane niedługo po tym jak media zaczęły pisać o występie Andrzeja Dudy jest zdecydowanie najdłuższe. Nosowska opisuje w nim swoją walkę z ostrym cieniem mgły, tak jakby chodziło o jakieś uzależnienie. Następne dwa są już znacznie krótsze i przyjmują zdecydowanie lżejszą formę. Ale fani piosenkarki i tak łatwo wyczują w nich typowy dla wokalistki Hey absurdalny humor.

Bardziej standardowo do Hot16Challenge dopasowała się Agnieszka Chylińska, która do rapu nominowała znanego polityka i kolegów z TVN-u.

W filmiku podpisanym „Wuj zawsze będzie wujem, a kura kurą” (dosyć oczywista autocenzura) piosenkarka zaznaczyła, że nie zna się na raperce, ale w obecnej sytuacji warto pomagać. Chylińska zaczęła swój rap od kilku onomatopei, a poza tym korzystała z powtórzeń w podobny sposób (choć mniejszej liczbie) co Andrzej Duda. Nie omieszkała też wspomnieć o COVID-19 i rzucić kilku mniej lub bardziej zamaskowanych aluzji politycznych.

Na koniec nagrania nominowała zaś Małgorzatę Foremniak, Ryszarda Kalisza oraz Szymona Hołownię. Czyżby kolejni kandydaci w wyborach na prezydenta RP mieli wziąć udział w Hot16Challenge? Może Polacy w ogóle zrezygnują z demokratycznych wyborów w jakiejkolwiek formie i wybiorą następną głowę państwa w ramach głosowania na najlepszy rap? W tej sytuacji wszystkie scenariusze wydają się możliwe.

REKLAMA

Zbiórkę organizowaną w ramach #Hot16Challenge2 znajdziecie TUTAJ. Do tej pory zebrano już ponad 1,6 mln zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA