REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Podsumowanie akcji #Hot16Challenge2. Solar i Białas rapują w towarzystwie zakupionych karetek

Pamiętacie jeszcze #Hot16Challenge2? Pięć miesięcy po jej rozpoczęciu nadszedł czas na podsumowania. Inicjator akcji postanowił zrobić to w charakterystycznym dla siebie stylu, nagrywając teledysk, w którym występuje w towarzystwie nie tylko innych raperów, ale również zakupionych za pieniądze ze zbiórki karetek.

29.09.2020
18:23
hot16challenge podsumowanie zbiorka teledysk
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy 28 kwietnia Solar zainicjował drugą edycję #Hot16Challenge nikt nie spodziewał się, jakich rozmiarów ona nabierze. Początkowo udział w akcji brali kolejni raperzy, którzy prezentowali swoje 16 wersów, jednocześnie zachęcając do wpłacania pieniędzy na zbiórkę na Siepomaga. Wszyscy zaczęli chętnie dorzucać ile mogli, aby wesprzeć służbę zdrowia w walce z pandemią. Jednakże zaczęło robić się dziwnie.

Prócz raperów do akcji dołączyli inni muzycy, pisarze, youtuberzy, a nawet... politycy.

Tak, na akcji pokazującej nieudolność rządu w obliczu pandemii pojawili się politycy. Sam prezydent Andrzej Duda ze swadą nawijał o „ostrym cieniu mgły”, nie widząc w tym nic zdrożnego. A zanim odkryliśmy o co mu chodzi, swój głos zaczęli zabierać różnego rodzaju pandemiosceptycy i foliarze. Może to brzmieć absurdalnie, ale rzeczywiście tak było.

Na szczęście nie przysłoniło to celu, jaki postawił sobie inicjator akcji. I teraz ponad 1400 16-wersowców i 3,5 mln zł później nadszedł czas na podsumowanie #Hot16Challenge2. Wytwórnia SBM Label opublikowała teledysk, w którym chociaż obok Solara pojawia się m.in. Białas, czy Mata, prawdziwymi gwiazdami są karetki.

Efektem #Hot16Challenge2 są ambulanse z logiem akcji.

Za pieniądze ze zbiórki fundacja Siepomaga zakupiła siedem takich karetek. Już niedługo trafią one do polskich szpitali i będą pomagać w walce z wciąż trwającą pandemią.

REKLAMA

Sześć lat temu, kiedy zainicjowałem akcję #hot16challenge po raz pierwszy, chodziło w niej raczej o pokaz rapowych umiejętności, rywalizację na to, komu uda się w 72 godziny napisać i zarapować najlepszą zwrotkę. Odbiła się ona w środowisku hip-hopowym sporym echem i nagranych zostało mnóstwo świetnych „szesnastek”, ale cały czas chodziło jednak tylko o zabawę. Sukces pierwszej edycji podsunął mi pomysł żeby ponownie zjednoczyć rapową scenę, a równocześnie pomóc w walce z pandemią. Podejrzewałem, że uda się zebrać zakładany milion złotych, ale efekt przerósł jakiekolwiek oczekiwania i nie mówię tu jedynie o zgromadzeniu ponad trzech i pół miliona złotych. Sukcesem jest to, że akcja zintegrowała niemal całe środowisko muzyczne, bo przecież obok czołówki polskiego rapu, włączyli się w nią również przedstawiciele innych nurtów muzyki, jak Dawid Podsiadło czy Monika Brodka. Fanów rapu ucieszyły też zapewne nieoczekiwane powroty legend - Dizkreta czy Jimsona. Najważniejsza jest jednak realna, namacalna pomoc, jaką wszyscy mogliśmy przynieść w tym trudnym czasie - mówi Solar.

Prócz karetek z zebranych pieniędzy zakupiono 208 500 par rękawiczek, 62 500 maseczek, 5 740 przyłbic, 4 127 kombinezonów ochronnych, 7 urządzeń do dezynfekcji NOCOWALL.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA