REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Robin Wright wyreżyserowała ostatni odcinek House of Cards. Zdjęcia zakończone, kiedy premiera?

Netflix nie wdrapałby się na pierwsze miejsce wśród platform VOD, gdyby nie takie seriale jak House of Cards. Wciąż czekamy na ostatni sezon dramatu politycznego. Po zawirowaniach związanych z osobą Kevina Spacey'a, szóstą odsłonę serialu otacza aura tajemnicy. Właśnie poznaliśmy jednak kilka nowych informacji na ten temat.

30.07.2018
19:28
Twórcy zapowiadają godne pożegnanie w ostatnim sezonie House of Cards
REKLAMA
REKLAMA

Zapewne nigdy nie dowiemy się, jak mógłby wyglądać ostatni sezon House of Cards, gdyby w obsadzie wciąż znajdował się Kevin Spacey. Popularny aktor został jednak zwolniony po tym, jak wypłynęły liczne zeznania oskarżające go o molestowanie nieletnich. Frank Underwood zrezygnował co prawda z funkcji prezydenta Stanów Zjednoczonych w finałowym odcinku piątego sezonu, ale z pewnością wciąż byłby znaczącym graczem w fikcyjnym białym domu.

Jak informuje portal Deadline, Cindy Holland, wiceprezydent Netfliksa od oryginalnych produkcji, nie chciała zdradzić, czy w ostatnim sezonie Frank pojawi się w jakiejkolwiek formie lub chociaż zostanie wspomniany. Zaznaczyła jednak, że jest dumna z pracy wykonanej przez twórców serialu:

Jesteśmy dumni z House of Cards. Ten sezon to godne zakończenie dla serialu. Od początku planowaliśmy, że szósta odsłona będzie zarazem ostatnią. Robin Wright, reszta obsady i cała załoga wykonali fantastyczną robotę – podkreśliła Holland.

To właśnie Claire Underwood, grana przez Wright będzie najważniejszą bohaterką ostatniego sezonu. Zresztą nie tylko na planie serialu. Gdy doniesienia dotyczące zachowań Spacey'a wyszły na jaw, przyszłość całego serialu była zagrożona. Jak zaznacza w rozmowie z Vulture grająca w serialu Patricia Clarkson, to właśnie Wright najmocniej walczyła o dalszą przyszłość House of Cards.

Zdjęcia do ostatniego sezonu serialu już się zakończyły.

Zdaniem Holland był to naprawdę wzruszający moment, tym bardziej, że to właśnie Robin Wright reżyserowała ostatni, pożegnalny odcinek. Po nakręceniu ostatniego ujęcia osoby pracujące przy serialu zorganizowały nawet przyjęcie w serialowym gabinecie owalnym.

REKLAMA

W ostatnim sezonie House of Cards obok stałej obsady pojawi się też kilka nowych twarzy, w tym Diane Lane, Greg Kinnear i Cody Fern. Oprócz tego w produkcji zagrają także Michael Kelly, Jayne Atkinson, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott, Boris McGiver wraz ze wspomnianymi wcześniej Wright i Clarkson. Finałowy sezon serialu Netfliksa będzie krótszy od poprzednich, dlatego zaplanowano tylko osiem odcinków.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery House of Cards. Coraz mocniej spekuluje się jednak na temat listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA