REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Bohaterki „House of the Dragon” zdradzają, o czym opowie prequel „Gry o tron”

Wciąż niewiele wiadomo na temat nadchodzącego prequela „Gry o tron”. Jednakże po ujawnionej niedawno informacji dotyczącej castingu do serialu, można się domyślać o czym będzie „House of the Dragon”.

21.07.2020
10:10
House of the Dragon hbo gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Po, delikatnie mówiąc, niezbyt zadowalającym finale „Gry o tron” fani z nadzieją spoglądają na nadchodzący prequel serialu, licząc, że HBO odkupi dzięki niemu swoje winy. Nie cichną medialne doniesienia na temat „House of the Dragon” i chociaż wciąż niewiele wiadomo, trwający właśnie casting pozwala wysnuć kilka przypuszczeń dotyczących fabuły produkcji.

Na podstawie jakich książek powstaje „House of the Dragon”?

Jak już w grudniu zeszłego roku pisał George R.R. Martin na swoim blogu, jeśli ktoś poszukuje informacji o czym będzie „House of the Dragon” powinien sięgnąć po antologie, które napisał wraz z Gardnerem Dozoisem, czyli „Łotrzyków” i niewydane u nas „Dangerous Women”, a także „Ogień i krew”.

Jak czytamy na stronie RottenTomatoes w „Łotrzykach” znajdziemy opowiadanie poświęcone księciu Daemonowi Targaryenowi, który był jednym z największym łotrów w całej historii Lodu i Ognia. W „Dangerous Women” znajduje się natomiast opowiadanie o tańcu smoków czyli wojnie domowej, która podzieliła Westeros na pół. Wydarzenie to miało miejsce jakieś dwa wieki przed akcją „Gry o tron” i było w niej kilkukrotnie wspominane.

Jeśli zaś chodzi o „Ogień i krew” jest pierwszą odsłoną dwuczęściowej historii Targaryenów w Westeros. W oficjalnym opisie fabuły powieści czytamy:

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Trwa casting do „House of the Dragon”

Należy więc się spodziewać, że, zgodnie z oczekiwaniami fanów, w „House of the Dragon” prędzej lub później zobaczymy wspomnianą słynną wojnę domową znaną jako taniec smoków. Potwierdzają to informacje dotyczące castingu. Jak już wiedzieliśmy od jakiegoś czasu HBO poszukuje aktora do roli Aegona I Zdobywcy (zwanego też Smokiem), czyli pierwszego króla Siedmiu Królestw z dynastii Targaryenów (więcej o nim dowiecie się tutaj) i aktorek mających wcielić się w jego siostry Visenyę Targaryen i Rhaenys Targaryen. Wczoraj natomiast okazało się, że twórcy szukają również aktorek do ról Rhaenyry Targaryen i Alicent Hightower, które żyły 100 lat później.

Jak czytamy na stronie Polygon dwie ostatnie wymienione bohaterki są centralnymi postaciami epizodu zwanego tańcem smoków. Do wojny domowej doszło bowiem ze względu na problemy z dziedziczeniem tronu. Pierwsza żona króla Viserysa I nie dała mu syna, więc on na swoją następczynie wyznaczył najstarszą córkę Rhaenyrę. Po śmierci Viserysa jego druga żona Alicent posadziła natomiast na Żelaznym Tronie swojego najstarszego syna Aegona II Targaryena. Tak rozpoczęła się bratobójcza walka Targeryenów o władzę, która wpłynęła bezpośrednio na wyginięcie smoków.

REKLAMA

Premiera „House of the Dragon” planowana jest na 2022 rok.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA