REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Pierwsze oficjalne zdjęcia z „House of the Dragon” trafiły do sieci. Wyjaśniamy, kim są postaci z serialu

Nieoficjalne zdjęcia słabej jakości z planu „House of the Dragon” krążyły po sieci już od kilku tygodni, ale dopiero dziś otrzymaliśmy pierwsze oficjalne fotografie członków obsady. Wiemy, jak będą wyglądać Rhaenyra i Daemon Targaryen, Corlys Velaryon oraz Otto i Alicent Hightower. Kim są ci bohaterowie?

05.05.2021
19:34
house of the dragon
REKLAMA

Prace nad prequelem „Gry o tron” ruszyły oficjalnie pod koniec kwietnia i bardzo szybko w internecie można było znaleźć pierwsze fotografie mniej lub bardziej profesjonalnych paparazzich polujących na ciekawe ujęcia z planu. Fani produkcji HBO na początku mieli okazję przekonać się jak w rolach księżniczki Rhaenyry i księcia Daemona odnaleźli się Emma D'Arcy oraz Matt Smith, a dzisiaj rano do sieci trafiły też zdjęcia trzech młodych Targaryenów.

REKLAMA

W obu przypadkach nie pokazano jednak bohaterów na zbliżeniach i w pełnej okazałości. Na taką okazję musieliśmy poczekać do środowego popołudnia, gdy HBO opublikowało pierwsze oficjalne fotografie piątki istotnych dla „House of the Dragon” bohaterów. Chodzi o wspomnianych Rhaenyrę i Daemona, a także Otto Hightowera, Alicent Hightower i Corlysa Velaryona zwanego Wężem Morskim.

Najważniejsze postaci „House of the Dragon”:

Rhaenyra Targaryen i Daemon Targaryen

Niech was nie zwiodą tytuły księcia i księżniczki oraz narzucająca się automatycznie analogia do Targyenów z „Gry o tron”. Rhaenyra i Daemon nie są rodzeństwem, a bratanicą i stryjem. Daemon Tagaryen to młodszy brat króla Viserysa I Targaryena i jeden z najpotężniejszych wojowników swoich czasów. Według opisów pojawiających się w tekstach George'a R.R. Martina był człowiekiem uwielbiających agresywną ofensywę, porywczym, ale też na swój sposób czarującym. W młodości pełnił rolę dowódcy Złotych Płaszczy, a później wraz z Wężem Morskim wziął udział w wojnie o Stopnie, których królem się później obwołał. Po powrocie do Westeros zbliżył się do swojej bratanki, z którą później wziął zresztą ślub.

Rhaenyra to z kolei pierworodna córka Viserysa Targaryena i według swoich stronników prawowita władczyni Westeros po śmierci swojego ojca. Po szybkiej śmierci młodszego brata została obwołana dziedziczką tronu przez Viserysa i szkolona do objęcia korony. Król po śmierci matki Rhaenyry ożenił się jednak po raz drugi z Alicent Hightower, która uważała swojego pierwszego syna za prawowitego następcę tronu. Po śmierci Viserysa mała rada w większości zdominowana przez zwolenników Hightowerów, czyli tzw. Zielonych sprzeciwiła się woli władcy i obwołała nowym władcą Aegona II Targaryena. Rhaenyra zanegowała tą decyzję i tak rozpoczął się konflikt zwany Tańcem Smoków.

Otto Hightower i Alicent Hightower

Otto Hightower to jeden z najpotężniejszych ludzi swoich czasów w całym Westeros. Pełnił rolę namiestnika przy trzech kolejnych królach (Jaehaerysie I, Viserysie I i Aegonie II), a jego córka w 106 roku wyszła za panującego władcę i została królową. W trakcie Tańca Smoków Otto Hightower stanowił najważniejszą postać w stronnictwie Zielonych, a jego największą bronią była sprawna dyplomacja. Różnił się pod tym względem od Daemona Targaryena, z którym od wielu lat pozostawał w stałym konflikcie i rywalizacji. W serialu grać będzie go Rhys Ifans.

Alicent Hightower od najmłodszych lat stanowiła obiekt zazdrości wielu kobiet i mężczyzn na królewskim dworze. Nie tylko ze względu na pozycję jej ojca, ale też wielką inteligencję i piękno. Alicent była ponadto osobą niezwykle ambitną, dlatego pomimo początkowo przyjacielskich relacji z pierworodną córką swojego męża ostatecznie weszła z nią w spór o sukcesję. W trakcie swoich lat jako królowa urodziła czwórkę dzieci: Aegona, Helaenę, Aemonda i Daerona. Alicent Hightower zagra Olivia Cooke.

Corlys Velaryon

Ostatnią zaprezentowaną na zdjęciach postacią (i jednocześnie budzącą największe kontrowersje ze względu na swój kolor skóry) jest Corlys Velaryon. Słynny przedstawiciel jednego z ważnych rodów królestwa zajmującego wyspę Driftmark jest najsłynniejszym żeglarzem w historii Westeros, dzięki czemu doczekał się przydomku Wąż Morski. Pan przypływów w młodszych latach był mężem Rhaenys Targaryen, a podczas Tańca Smoków związał się ze stronnictwem Czarnych, pełniąc przy okazji rolę namiestnika przy królowej Rhaenyrze. Według źródeł wojska rodu Velaryon stanowiły ponad połowę połowę całych sił władczyni. Rola „Węża Morskiego” w serialu przypadła Steve'owi Toussaintowi.

REKLAMA

Premiera „House of the Dragon” w 2022 roku.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA